Порядок перерахунку допомоги на дітей, над якими встановлено опіку чи піклування

Кабінет міністрів України ухвалив постанову від 22 липня 2020 року № 632 “Деякі питання виплати державної соціальної допомоги”, якою удосконалюються принципи та підходи до призначення та надання державної та соціальної допомоги.

Постановою встановлюється порядок перерахунку допомоги на дітей, над якими встановлено опіку чи піклування. Допомога на дітей, над якими встановлено опіку чи піклування, збільшилася з двох прожиткових мінімумів до 2,5. На дітей з інвалідністю - до 3,5 прожиткових мінімумів. Перерахунку підлягатимуть виплати на дітей, які були нараховані у січні-червні 2020 року, перерахунок буде проведений з 1 січня 2020 року.

Також рішенням Кабінету міністрів було затверджено нову редакцію порядку призначення і виплати державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім’ям. Основним принципом надання допомоги визначено об'єктивність отримання низьких доходів, або відсутність доходів у непрацюючих працездатних членів сім’ї.

в програмі допомоги малозабезпеченим сім'ям залишаться працездатні особи, які здійснюють догляд за дітьми до досягнення ними 3-річного або 6-річного віку, хворими дітьми, яким не встановлено інвалідність, за особами з інвалідністю 1-2 групи, за дитиною з інвалідністю віком до 18 років, особи, які надають соціальні послуги з догляду, багатодітні сім'ї та одинокі матері при певних умовах.

Інші працездатні особи з малозабезпечених сімей або мають працювати,  або перебувати в центрі зайнятості.

Постановою встановлюється єдиний порядок обчислення середньомісячного сукупного доходу сімей для усіх видів соціальної допомоги та житлових субсидій, тобто тих видів соціальної підтримки, які надаються в залежності від доходу сім’ї.

При розрахунку доходу враховуватиметься розмір чистої заробітної плати, тобто буде включена сума доходу без податку на доходи фізичних осіб.

Удосконалюються порядки надання таких видів державної допомоги,  як тимчасова державна допомога на дітей, батьки яких ухиляються від сплати аліментів, допомоги на дітей, які виховуються в багатодітних сім’ях, допомоги малозабезпеченим сім'ям, допомоги одиноким матерям.

Постанова набирає чинності з 1 липня.

За порядком  призначення по кожному виду допомоги слідкуйте в наступних статтях.

За консультацією по призначенню рекомендуємо звертатися до громадської приймальні  управління соціального захисту населення або за номером телефоном 3-18-54.

Заступник начальника управління соціального захисту населення

Світлана Рикова