Міський голова Ігор Ренькас ветував рішення про зменшення ставок єдиного податку

Канівський міський голова Ігор Ренькас своїм розпорядженням від  30.01.2017 № 29-р наклав вето на рішення Канівської міської ради від 26.01.2017 «Про встановлення ставок єдиного податку на 2017 рік».

Як уже повідомлялося, 26 січня ц.р., під час проведення І-го чергового засідання VІ-ї сесії міської ради VІІ-го скликання більшість депутатів Канівської міської ради підтримала проект рішення, запропонований Володимиром Коржовим щодо зменшення ставок єдиного податку для І та ІІ групи оподаткування на 2017-й рік на 50%.

Як зазначається у розпорядженні міського голови, посилання автора проекту рішення Канівської міської ради «Про встановлення ставок єдиного податку на 2017 рік» - голови постійної комісії Канівської міської ради з питань планування, бюджету, фінансів, податків та підприємництва В.Коржова при прийнятті зазначеного рішення на підпункт 12.3.4. пункту 12.3., підпункт 12.4.3. пункту 12.4. та пункт 12.5. статті 12 Податкового Кодексу України суперечать вимогам законодавства, оскільки внесені Законом України від 20.12.2016 №1791 зміни не стосуються платників єдиного податку II-ї групи.

Коментар Канівського міського голови Ігоря РЕНЬКАСА:

- Наголошую на тому, що при повторному розгляді питання про ставки єдиного податку на 2017 рік, депутати міської ради на повинні забувати про положення Закону України «Про запобігання корупції» і виникненню конфлікту інтересів, вчасно подавати відповідні заяви.

Розпорядження Канівського міського голови

від  30.01.2017 № 29 - р

Про застосування вето щодо рішення Канівської міської ради від 26.01.2017 «Про встановлення ставок єдиного податку на 2017 рік»

Відповідно до статті 42, частини 4 статті 59 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», частини 3 та 4 статті 36 Регламенту Канівської міської ради VII скликання, враховуючи  те, що посилання автора проекту рішення Канівської міської ради «Про встановлення ставок єдиного податку на 2017 рік» - голови постійної комісії Канівської міської ради з питань планування, бюджету, фінансів, податків та підприємництва Коржова В.Л. при прийнятті зазначеного рішення на підпункт 12.3.4. пункту 12.3., підпункт 12.4.3. пункту 12.4. та пункт 12.5. статті 12 Податкового Кодексу України суперечать вимогам законодавства, оскільки внесені Законом України  від 20.12.2016 №1791 зміни  не стосуються платників єдиного податку II групи :

1. Застосувати вето (зупинити дію) щодо рішення Канівської міської ради від 26.01.2017 «Про встановлення ставок єдиного податку на 2017 рік».

2. 09.02.2017 провести позачергове засідання Канівської міської ради та розглянути рішення щодо подолання вето Канівського міського голови.

3. Секретарю Канівської міської ради Ткаченку С.С.:

• провести організаційну роботу по відповідному інформуванню депутатів Канівської міської ради;
    • підготувати проект звернення від імені Канівської міської ради до Кабінету Міністрів України про невідповідність рівня штрафних санкцій за порушення трудового законодавства суб’єктами підприємницької діяльності.
  1. Вказати депутатам Канівської міської ради VII скликання, які брали участь в процесі голосування під час розгляду проекту рішення «Про встановлення ставок єдиного податку на 2017 рік» і мали конфлікт інтересів, на порушення Закону України «Про запобігання корупції».
  2. Контроль за виконанням розпорядження залишаю за собою.

Міський голова                                                                      І. О. Ренькас

Святелик