Будні канівських школярів з виконання Державного Гімну України не розпочинатимуться


Повернутись

Нагадаємо, відповідний проект рішення «Про започаткування обов’язкового виконання учнями, педагогічними працівниками у закладах загальної середньої освіти Державного Гімну України» розглядали депутати Канівської міської ради в ході останнього засідання сесії у четвер, 3 вересня ц.р.

На запровадженні цієї традиції наполягав автор проекту рішення, депутат Юрій Гамалій з метою популяризації та вихованні у мешканців Канева шанобливого ставлення і поваги до державних символів України через започаткування обов’язкового виконання учнями, педагогічними працівниками у закладах загальної середньої освіти Державного Гімну України.

Однак, думки депутатів розділилися. Так, зокрема, депутати Володимир Коржов, Євгеній Маланчев, Руслан Чалабієв наполягали, що перед ухваленням подібних рішень необхідно вивчити думку громадськості, а саме – батьків школярів та педагогічних колективів.

Депутати Олександр Куценко і Юрій Підгайний зауважили, що, можливо, доцільно запроваджувати подібні заходи, починаючи з себе – з трудових колективів міської ради, підприємств, установ та організацій Канева, а не з найменш захищеної категорії населення – дітей - які не можуть сказати своє «так» чи «ні».

Депутат Олег Калніболоцький навіть підрахував, що за умови ухвалення такого рішення на виконання Гімну в рік діти витрачатимуть 36 годин часу.

Заслухали з цього приводу й думку начальника міського відділу освіти Надії Голди.

- Ми це питання обговорювали. Була спеціальна нарада за участі директорів навчальних закладів. Повинна сказати, що все, що передбачено законодавством, ми робимо. Канівські школярі Державний Гімн України знають. Він виконується на всіх урочистих заходах, що проходять у наших школах, разом з підняттям Державного Прапора України. Тому Гімн у школах виконується, і виконуватиметься і надалі, але, звичайно, не щодня, - наголосила Надія Голда та нагадала, що «Закон про освіту» гарантує свободу від втручання в педагогічну діяльність.

Не підтримала відповідний проект рішення і профільна депутатська комісія.

- Профільна комісія завжди стояла на захисті громади і державних інтересів, в тому числі, її символів. Однак, учителі не підтримують цей проект рішення, і комісія поділяє думку тих, хто безпосередньо працює в школі, - наголосив голова комісії Микола Козин.

Зрештою, після тривалого обговорення, проект рішення поставили на голосування «за основу». Оскільки рішення на набрало достатньої кількості голосів, то подальший його розгляд не проводився.

  Друк статті