У вересні планується пероральна імунізація диких та бродячих тварин проти сказу повітряним методом


Повернутись

Цікаве на цю тему:

Відповідно до наказу Держпродспоживслужби України від 21.08.2020 № 546 «Щодо організації заходів з проведення осінньої кампанії з пероральної імунізації диких м’ясоїдних тварин у 2020 році» розпочнеться планова пероральна імунізація диких та бродячих м’ясоїдних тварин проти сказу повітряним методом (орієнтовно у вересні 2020 року, в залежності від погодних умов, в т.ч. у вихідні дні).

Розповсюдження принад, які містять високо імунну вакцину проти сказу, буде здійснюватися авіатранспортом над лісовими та сільськогосподарськими угіддями, поза територіями населених пунктів та водойм. Принада безпечна для людей і тварин, має вигляд брикетів розміром із сірникову коробку з різким запахом м'ясо-кісткового борошна. У середині знаходиться капсула з вакциною проти сказу.

Сказ - це надзвичайно небезпечна інфекційна хвороба, яка супроводжується тяжким ураженням центральної нервової системи і завжди закінчується смертю. Ускладнює ситуацію зростання в населених пунктах кількості безпритульних собак і котів, неповне охоплення профілактичними щепленнями свійських тварин, порушення правил утримання їх власниками. Механізм передачі – контактний шлях (рана). Людина заражається при укусах скаженою твариною (90% випадків) або попаданні її слини на пошкоджену шкіру або слизові оболонки (ослизнення). У тварин з’являється збудження, зникає страх перед людиною, відказ від корму та води, параліч щелеп та кінцівок. Профілактичні заходи ведуться у двох напрямках: боротьба з носіями збудника і недопущення розвитку захворюванню.

  Друк статті