Комісія з питань ТЕБ та НС дала дозвіл відновити роботу закладів освіти, торгівлі побутовими товарами та сфери обслуговування у Каневі


Повернутись

Цікаве на цю тему:

Ранок понеділка, 21 вересня ц.р., розпочався із засідання комісії з питань ТЕБ та НС в ході якого було ухвалено, що «червона» карантинна зона в місті залишається, але робота закладів освіти, торгівлі побутовими товарами та сфери обслуговування відновлюється.

Нагадаємо, у п’ятницю, 18 вересня ц.р., члени комісії вимушені були призупинити з понеділка роботу закладів  побутовими товарами та сфери обслуговування: перукарень, салонів краси, масажних кабінетів, ательє, майстерень тощо. Разом з тим присутні домовилися зібратися в понеділок, очікуючи нові пояснення, які були ухвалені вищими органами влади.

Канів – одне із п’ятьох міст в Україні,

що потрапив до «червоної» карантинної зони

Державна комісія з питань ТЕБ та НС змінила критерії, за якими визначається зонування, однак, навіть зі змінами наше місто залишається в «червоній» карантинній зоні. Окрім Канева до «червоної» карантинної зони потрапили: місто Чоп Закарпатської області; Перемишлянський та Пустомитівський райони Львівської області; місто Бережани, Заліщіцький, Збаразький та Тернопільський райони Тернопільської області; місто Славута та Волочиський район Хмельницької області; Герцеївський та Кельменецький райони Чернівецької області; місто Ніжині та Носівський район Чернігівської області.

- Наша межа - це не більше 118 підтверджених випадків захворювання на коронавірус протягом останніх 14 днів. За нашими підрахунками маємо 123 особи. Відтак, закономірно, що ми залишились в «червоній» карантинній зоні, - пояснив керуючий справами виконавчого комітету Володимир Святелик. – Тому робімо всі висновки та дотримуймось заходів безпеки.

На цьому, зокрема, наголосив і начальник відділу державного нагляду за дотриманням санітарного законодавства Канівського районного управління Головного управління Держпродспоживслужби в Черкаській області Анатолій Плаха.

- У п’ятницю ми перевірили в місті 6 закладів торгівлі на дотримання протиепідемічних заходів. Скрізь було виявлено порушення. Є розроблені рекомендації по кожному закладу. Насамперед – це маски, антисептики, журнал вологого прибирання тощо. Убезпечте себе і свою сім’ю!, - наголосив А.Плаха.

Відновлюється робота шкіл і дитсадків

Однак, відповідно до останніх змін школам та дитсадкам дозволяється працювати навіть в містах, що віднесені до «червоної» карантинної зони за умови, що кількість класів/груп, які перебувають на самоізоляції, не перевищує 50% від загальної кількості.

- Такого в Каневі немає, тому маємо всі підстави для відкриття найближчими днями закладів освіти в нашому місті, - зауважив міський голова Ігор Ренькас.

Комісія підтримала звернення міського голови. Відтак, за рішенням комісії з питань ТЕБ та НС з середи, 23 вересня ц.р., школи та дитячі садки, а також коледж культури і мистецтв, ВПУ та школа мистецтв в Каневі працюють.

Школярі та педагоги підвозитимуться

 спеціальним транспортом

Оскільки відновити рух громадського транспорту в «червоній» карантинній зоні змоги немає, дітей до навчальних закладів підвозитимуть спеціальні нерегулярні рейси.

Відповідне рішення ухвалила комісія ТЕБ та НС в ході останнього засідання.  

За інформацією освітян, підвезення до шкіл потребують близько 1100 осіб.

Транспорт курсуватиме починаючи з середи, 23 вересня ц.р. Наразі розробляється відповідний графік, який оприлюднимо пізніше.

Медиків як і раніше підвозитимуть за окремим графіком.

Зверталися до членів комісії присутні в залі представники громади з проханням організувати відповідні рейси і для решти людей, яким також проблематично добиратися на роботу.

Слово взяв директор ТОВ «М+М» Євгеній Маланчев.

- На сьогодні відповідно до законодавства в населеному пункті, який віднесено до «червоної» карантинної зони, всі види перевезень заборонено, окрім нерегулярних спеціальних рейсів. Це коли якесь підприємство замовляє автобус для своїх працівників. У нас багато підприємств на постійній основі користуються такою послугою. Наразі за кошти міського бюджету буде забезпечено нерегулярні спеціальні рейси для школярів та медиків. За порушення цих норм штраф (орієнтовно в розмірі 17 тис.грн.) буде накладено не на міського голову чи авто перевізника, а безпосередньо на водія, - пояснив Є.Маланчев.

Відзавтра працюють заклади торгівлі

побутовими товарами та сфери обслуговування

Дозволили члени комісії з питань ТЕБ та НС і працювати закладам торгівлі побутовими товарами та сфери обслуговування. Рішення вступає в дію завтра - у вівторок, 22 вересня ц.р. з 00-00 год.

  Друк статті