Людина з великим серцем і щирою усмішкою: канівська громада присвоїла колишньому керівнику Канівської ГЕС Івану Синенку звання почесного громадянина міста Канів


Повернутись

У суботу, 4 лютого ц.р., в залі засідань будинку рад відбулися громадські слухання, на яких розглядалося питання присвоєння колишньому керівнику Канівської ГЕС (нині покійному) Івану Синенку звання «Почесний громадянин міста Канева».

На слуханнях зібралося більше 50 осіб. Як повідомила заступник Канівського міського голови Наталія Матінова, до виконавчого комітету надійшло звернення від ініціативної групи з проханням розглянути подання на звання Івана Синенка почесним громадянином м.Канів.

Утім, не всі в залі підтримували цю ідею. Так, були закиди, що Івану Синенку краще дати звання почесного працівника Канівської ГЕС, а не громадянина Канева. Мовляв, він працював для свого підприємства, а не для міста.

До мікрофона підходило багато охочих: це канівські художниці Галина і Марина Морозови, голова ради ветеранів м.Канів Василь Тулін, директор філії Канівської ГЕС Василь Гринь, голова громадської організації «Молодіжний центр інвалідів «Відродження» м.Канів» Наталія Капустян, секретар Канівської міської ради Сергій Ткаченко, науковий співробітник Шевченківського національного заповідника, відомий шевченкознавець,  почесний громадянин м.Канів Зінаїда Тарахан-Береза та інші. Кожен з них наводив свій приклад добрих справ Івана Синенка.

Канівська ЦРЛ, Шевченківський національний заповідник, загальноосвітня школа №4, площа ім. Т.Шевченка – це лише короткий перелік тих об’єктів у нашому місті, до благоустрою яких торкалася рука Івана Васильовича. А ще багато простих людей, жителів Канева, які з різних причин потребували допомоги і її надав колишній керівник Канівської ГЕС.

  • Якби не Іван Синенко, я перед вами б зараз тут не стояла, - говорить Н.Капустян. - Коли в моєму житті сталася біда, був час, що всі лікарі вже склали руки і я теж втрачала надію. Тут з’явився Іван Васильович. Не я його знайшла - він мене знайшов.

Іван Синенко був небайдужий до мистецтва і завжди сприяв його розвитку в нашому місті, - повідомляють Галина і Марина Морозови.

  • Він завжди підтримував Канівську творчу спілку «Мистецька скарбничка». Жоден культурний захід не проходив без його участі, - говорять художниці.

  • Іван Синенко - людина з великим серцем і щирою усмішкою, яка супроводжувала його завжди, - пригадує Зінаїда Тарахан-Береза. - Йому приносило щастя робити людям добро. Ця людина має стати прикладом для всіх керівників і просто людей, як треба жити, працювати, любити місто і людей.

Зрештою, питання присвоєння Івану Синенку звання почесного громадянина Канева було поставлено на голосування і присутні майже одноголосно підтримали цю ініціативу. Потому рішення громадських слухань буде передано на розгляд депутатів Канівської міської ради.

  Друк статті