Розвиток туризму в Каневі: «Королівська криниця», набережна Дніпра та «Туристично-інформаційний центр»


Повернутись

У вівторок, 7 лютого ц.р., в приміщенні КП «Авто-Ріка» відбулося чергове засідання робочої групи з приводу розвитку туризму в м.Канів. 

У заході взяли участь голова робочої групи, секретар Канівської міської ради Сергій Ткаченко, директор КП «Туристичний інформаційний центр м.Канів» Яків Прогнімак, начальник управління економічного розвитку виконкому Антон Савченко, керівник Шевченківського національного заповідника Мар’ян Піняк, депутати Канівської міської ради Юрій Гамалій, Володимир Коржов та інші.

Обговорювали напрацьований проект програми щодо розвитку туризму в м.Канів на 2017-2020 роки. Програма вийшла досить великою та насиченою.

Одним із пунктів програми є реконструкція парку на набережній Дніпра.

- Усі масові заходи міста останнім часом проходять саме в парку, на набережній Дніпра. Тому, в першу чергу, треба її привести до ладу, - зауважив С.Ткаченко.

Також члени робочої групи хочуть створити ще одну паркову зону – на березі «Лимарки». Утім, можливо, цей проект вдасться реалізувати за кошти громадського бюджету 2017 року.

Передбачено програмою й встановлення різних пам’ятних знаків для прикрашення нашого міста. Щодо цього керівник Шевченківського заповідника зауважив, що до роботи із їх виготовлення, необхідно залучати митців, щоб вони мали справжню мистецьку цінність.

Має місце в програмі розвитку туризму й впорядкування місцевості біля лісового джерела «Королівська криниця».

- За рахунок громадського бюджету-2016 там були проведені роботи з оновлення сходів, - інформує Я.Прогнімак. - Наразі треба відновити під’їзну дорогу. 

За словами представника Канівського природного заповідника Олега Петриченка, «Королівська криниця» представляє не тільки історичну цінність. Вода з криниці дійсно унікальна.

- В 2000-х роках приїжджали спеціалісти і брали зразки води з різних місцевостей. Ми тоді згадали про «Королівську криницю» і виявилося, що за своїми складовими вода звідти справді унікальна. Це підтверджено дослідженнями, - говорить О.Петриченко.

Утім, чи не найбільшим «каменем спотикання» виявився пункт програми, який передбачає фінансування КП «Туристичного інформаційного центру» в розмірі 200 тис.грн. щороку. Тут члени робочої групи в своїх поглядах розділилися. Одні вважали, що фінансувати центр потрібно, інші – що він, навпаки, має своєю роботою наповнювати міський бюджет.

- Туристично-інформаційний центр не може бути прибутковим, адже коли за його сприяння до Канева приїдуть туристи, то вони залишать свої кошти не в центрі, а в готелі, кафе, музеї тощо, - підсумував депутат міської ради Володимир Коржов.

Тепер напрацьований проект програми щодо розвитку туризму в м.Каневі на 2017-2020 роки будуть розглядати депутати міської ради на одному з наступних засідань сесії.  

  Друк статті