Громадський бюджет – 2021: 5 проєктів допущено до голосування, 2 – знято


Повернутись

У понеділок,  2 листопада ц.р., відбулося перше засідання комісії з питань Громадського бюджету.

Нагадаємо, цьогоріч для участі у конкурсі місцевих ініціатив було подано 14 проєктів. З них – 8 великих та 6 мікропроєктів.

Які з них, власне, допустити до наступного етапу – голосування, - з’ясовували члени комісії з питань Громадського бюджету в ході першого засідання.  

Відтак, проєкти «Човни та катамарани», «Придбання портативного світлодіодного екрану для громади Канівської ОТГ», «Розвиваюче дозвілля. Вуличні шахи», «Реклама Канева як туристичного міста», «Кінезотерапія – активна реабілітація канівців» члени комісії розглянули та ухвалили рішення допустити їх до голосування.

Проєкт «Парк біля «Музею військової техніки» рішенням комісії було знято з голосування як такий, що не відповідає вимогам Положення про Громадський бюджет. Члени комісії погодились, що сама ідея проекту гарна і заслуговує на розгляд, однак в рамках Громадського бюджету її реалізувати не вдасться.

Справа в тім, що за інформацією відділу комунального майна та земельних ресурсів вказана земельна ділянка не відведена. Процедура відведення земельної ділянки займе від трьох до шести місяців, а також потребуватиме додаткових коштів. Оскільки за Положенням, проєкти-переможці мають бути реалізовані впродовж року, то було ухвалено колективне рішення зняти цей проєкт з голосування, натомість - запропонувати виконавчому комітету включити його до Стратегії розвитку Канева.   

Також було знято з голосування проєкт «Облаштування у приміщенні територіального центру туалетної кімнати для маломобільних груп населення». Він передбачає фінансування, ремонт та придбання інвентарю та обладнання для бюджетної установи, а це суперечить Положенню про Громадський бюджет (пункт 9.11). Відповідний проєкт рекомендовано врахувати при формуванні бюджету громади на наступний рік.

«Долю» інших проєктів, поданих для участі в Громадському бюджеті-2021, буде вирішено в ході наступних засідань комісії, про які повідомимо згодом.

  Друк статті