У канівських школах функціонують 22 класи інклюзивного навчання


Повернутись

Уже не перший рік в канівських шкільних та дошкільних закладах активно впроваджується інклюзивне навчання.

Інклюзивне навчання (англ. inclusive education) — навчання учнів або студентів із особливими потребами шляхом залучення їх до загального освітнього середовища за місцем їхнього проживання. Інклюзивне навчання розглядається як альтернатива інтернатній системі (коли дітей з особливими потребами утримують та навчають окремо від інших дітей) та навчанню вдома.

З цією метою відкриваються інклюзивні класи в канівських школах та групи в дитсадках для дітей з особливими освітніми потребами. З 2018 року функціонує «Канівський інклюзивно-ресурсний центр», який очолила Людмила Чалабієва. Центр забезпечено спеціалізованим автомобілем для підвезення дітей з особливими освітніми потребами до навчальних закладів тощо.

Цьогоріч в інклюзивно-ресурсному центрі введено 11,5 ставок працівників. Функціонують 22 класи інклюзивного навчання (для 37-х учнів), що на 2 класи більше в порівнянні з попереднім 2019-2020 навчальним роком. Є 10 ставок асистентів учителів. У 6-ти закладах дошкільної освіти «Садко», «Сонечко», «Дзвіночок», «Теремок», «Віночок», «Білочка» діють 6 груп для  дітей з особливими освітніми потребами. У дитсадку «Садко», «Сонечко» введено 1,5 ставки асистентів вихователів.

  Друк статті