Із першого грудня ц.р. проведено перерахунок пенсій


Повернутись

З 1 грудня 2020р. у зв’язку з підвищенням прожиткового мінімуму для непрацездатних осіб, відповідно до Закону «Про Державний бюджет України на 2020 рік», мінімальна пенсія зросла на 57 гривень – з 1712 до 1769 гривень, а максимальна з 17120 до 17690 гривень, інформує відділ обслуговування громадян №8 (сервісний центр) ГУ ПФУ в Черкаській області.

Перерахунок пенсійних виплат проведено автоматично, без додаткових звернень пенсіонерів. Зокрема перерахунку підлягають виплати, складові яких залежать від розміру прожиткового мінімуму:

  • доплата за понаднормативний стаж ( непрацюючим пенсіонерам);
  • доплата до мінімального розміру пенсії;
  • підвищення що розраховуються виходячи з розміру прожиткового мінімуму.

Відповідно до статті 37 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», пенсія в разі втрати годувальника, яка призначається членам сімей військовослужбовців, не може бути нижчою від двох визначених законом розмірів прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність.

Із першого грудня 2020 року у зв’язку зі зростанням показника прожиткового мінімуму мінімальна пенсійна виплата в разі втрати годувальника за військовим законом зросте на 114 гривень та становитиме 3 538 гривень (1769 грн х 2).

  Друк статті