Сьогодні нас зібрав афганський біль: у Каневі відзначили 28-у річницю виведення військ з Афганістану та День вшанування учасників бойових дій на території інших держав


Повернутись

Щороку, 15 лютого, Україна відзначає День вшанування учасників бойових дій на території інших держав та чергову річницю виведення  військ з Афганістану. Канів також має своїх інтернаціоналістів, які героїчно захищали мирне населення як в Республіці Афганістан, так і в інших країнах. З цієї нагоди у середу у місті пройшли урочисті заходи.

Зранку у сквері воїнів-інтернаціоналістів, що біля клубу-музею «Ветеран», відбувся мітинг з нагоди 28-ї річниці виведення військ з Афганістану. Покласти квіти до пам’ятного знаку загиблим учасникам бойових дій на території інших держав та до Меморіалу Слави прийшли представники виконавчого комітету Канівської міської ради, райдержадміністрації і райради, члени Канівської спілки ветеранів Афганістану (воїнів-інтернаціоналістів), депутати, представники трудових колективів та інші.

Хвилиною мовчання присутні вшанували всіх, хто не повернуся додому, хто віддав своє життя в Афганській війні, яка тривала цілих 10 років - вдвічі довше ніж Друга Світова.

Слово взяв виконуючий обов’язки Канівського міського голови Володимир Святелик.

- У Афганській війні взяли участь більше 160 тисяч українських військовослужбовців, 3360 з яких – загинули під час проведення бойових дій протягом 1979-1989 рр., 3560 воїнів повернулися інвалідами, 72 – пропали безвісти. Саме цих людей ми хвилиною мовчання згадали сьогодні, - говорить В.Святелик.

Також він зауважив, що на сьогодні в міській раді вже є окрема фракція від політичної сили воїнів-інтернаціоналістів, представники є вже й в Черкаській обласній раді.

- Це свідчить, що до вас ставляться з великою повагою, вас підтримують і надіються на вас. Адже лише такі як ви можуть захистити нашу державу, - сказав в.о. міського голови.

Продовжуючи започатковану три роки тому традицію, В.Святелик нагородив відзнакою «25 років виведення військ з Афганістану» канівця Володимира Шепотіна.

Привітали інтернаціоналістів й представники Канівського району – перший заступник голови Канівської РДА Тетяна Жівотова, заступник голови районної ради Павло Зоренко. За активну громадську патріотичну позицію вони вручили воїнам-афганцям подяки.

Окрім того, з нагоди 28-ї річниці виведення радянських військ з Афганістану працівники клубу-музею «Ветеран» підготували виставку на тему: «Гартовані Афганістаном». У школах міста протягом тижня проходять зустрічі-спогади учнівської молоді з воїнами-інтернаціоналістами на тему: “Сьогодні нас зібрав афганський біль”, тематичні заходи, документальні фотовиставки з висвітлення подій війни у Афганістані.

Фото: В'ячеслав Вашкевич

  Друк статті