Вивчаються варіанти забезпечення транспортного сполучення Канева із селами громади


Повернутись

У понеділок, 14 грудня ц.р., відбулася робоча нарада щодо налагодження транспортного сполучення із населеними пунктами, що з нового року входять до Канівської ОТГ.

Нагадаємо, транспортне сполучення – одне із найбільш актуальних питань для жителів приєднаних сіл, оскільки є люди, які проживаючи в селах, працюють на підприємствах міста чи навчаються в канівських навчальних закладах тощо.

У заході взяли участь представники управління ЖКГ та екології Тетяна Стадник і Віктор Куча, керівник підприємства-перевізника - ТОВ «М+М» Євгеній Маланчев, старости сіл, що входять до складу Канівської територіальної громади (Межиріч, Лука, Бабичі, Кононча, Гамарня, Яблунів, Пекарі, Хмільна, Хутір Хмільна, Михайлівка), та Галина Москаленко, яка з січня 2021 року обійме посаду заступника міського голови з виконавчої роботи і безпосередньо відповідатиме за приєднані громади.

За словами Євгенія Маланчева на сьогодні діють рейси: Канів – Межиріч, Канів – Михайлівка, Канів – Хмільна, Канів - Горобіївка і Канів – Яблунів як подовжений маршрут міського рейсу №5.

Присутні обговорювали перспективи продовження окремих міських рейсів до найближчих населених пунктів чи розроблення одного великого рейсу, який би охопив більшість сіл, що ввійдуть до новосформованої громади.

За словами представників громад на сьогодні найбільш незручно «добиратися» до Канева жителям села Кононча та Гамарня. Так, сьогодні вони мають змогу доїхати до міста лише «черкаським» рейсом. Для цього селянам треба пішки долати відстань до 5-ти км.

Порушили у залі питання, що й багато «черкаських» рейсів на сьогодні скасовані.

- У зв’язку з пандемією коронавірусу кількість пасажирів в громадському транспорті скоротилася на 30%. Люди не хочуть ризикувати і відмовляються від перевезень. Відтак, маршрути стають збитковими, тому й скорочуються. Але по завершенню карантину ці рейси буде відновлено, - пояснив перевізник.

Також обговорювали питання пільгового проїзду для селян.

Зрештою, домовилися, що фахівці вивчать всі пропозиції й кількість фактичного населення в кожному селі і розроблять маршрути, які б максимально задовільняли потреби громади та були економічно обґрунтовані для підприємства.

  Друк статті