Що болить громаді? – дізнавався народний депутат Олександр Скічко


Повернутись

У понеділок, 21 грудня ц.р., народний депутат України Олександр Скічко з робочим візитом відвідав Канів та зустрівся із Канівським міським головою Ігорем Ренькасом.

В ході зустрічі обговорювали проблеми та перспективи розвитку Канівської міської територіальної громади у прийдешньому 2021 році. Також у заході взяли участь: старости сіл Межиріч, Лука, Бабичі - Іван Чупилка, Яблунева - Валентина Берегова, Пекарі - Тетяна Корнієнко, Михайлівка, Хмільна, Хутір Хмільна – Людмила Птуха, секретар Канівської міської ради Оксана П’яткова та представники фракції «Слуга народу».

До слова, Канівська об’єднана територіальна громада була утворена в 2018 році, шляхом приєднання села Яблунів до міста Канів. У Черкаській області це перше приєднання до міста обласного значення.

З 2021 року новий бюджетний рік Канівська територіальна громада розпочинає у новому складі - Канів та села: Межиріч, Лука, Бабичі, Кононча, Гамарня, Яблунів, Пекарі, Хмільна, Хутір Хмільна, Михайлівка. Такому об’єднанню передувала ініціатива Межиріцької ОТГ.

Уже зараз вивчаються проблемні питання та будуються плани на майбутнє, зокрема, селян насамперед турбує налагодження транспортного сполучення з центром громади.

Також актуальним залишається питання ремонту доріг як міста, так і сіл, що входять до складу громади.

- Дороги – це наше першочергове завдання. Ремонти проводимо щороку і плануємо продовжувати. Тепер не тільки в місті, а і в громаді в цілому, - повідомив міський голова.

За словами старости Яблунева ремонту потребує дорога, протяжністю понад 3 км, що перебуває у віданні облавтодору – дорога загального користування місцевого значення.

Питання дорожнього покриття порушила й староста сіл Михайлівка, Хмільна й Хутір Хмільна.

Також найбільшим пріоритетом залишаються діти, а отже - сфера освіти. У Каневі задля забезпечення сприятливих умов для освітнього процесу увагу спрямовано на проведення комплексних заходів щодо термомодернізації навчальних закладів. В 2020 році було повністю утеплено одну школу (Канівська спеціалізована школа №6) та дитсадок (ДНЗ «Теремок»). Відповідні роботи планується продовжувати в усіх закладах громади.

Поточні ремонтні роботи проводилися і в інших школах та дитсадках міста, а  також в Яблунівському навчально-виховному комплексі. Тут розпочато будівництво «теплого» туалету.  

На сьогодні вивчається стан закладів освіти в тих селах, які входять до Канівської ТГ. Однак, планується, що всі заклади освіти, які працюють на території новосформованої громади, залишаться працювати.

Іван Чупилка, зокрема, озвучив потребу у відкритті додаткової групи в сільському дитсадку. Однак, для цього потрібно провести ремонт приміщення, придбати меблі, обладнання тощо, що в цілому обійдеться у понад 1 млн.грн. 

За словами сільських старост актуальними є й питання благоустрою населених пунктів. Зокрема, одним із важливих на сьогодні є питання налагодження централізованого вивезення відходів, ремонту водогонів та облаштування вуличного освітлення. Так, староста села Пекарі Тетяна Корнієнко повідомила, що село досі не має жодного ліхтаря на вулиці. Присутні домовилися, що насамперед потрібно виготовити проектно-кошторисну документацію.    

Олександр Скічко вислухав від представників громади головні проблеми сіл, аби безпосередньо дізнатися, що, власне, болить людям. Усі питання були враховані та визначено першочергові завдання. Народний депутат пообіцяв по можливості також допомогти, сприяючи у виділенні додаткової субвенції.

Також в ході зустрічі порушили питання ремонту закладів культури – сільських клубів та бібліотек. Обговорювали, зокрема, стан клубів у селах Кононча і Гамарня. Однак, їх ремонт коштуватиме не менше 10 млн.грн.

За словами народного депутата стан культурних об’єктів у селах, що входять до складу Канівської територіальної громади, – сільських клубів та бібліотек – треба детально вивчити і проаналізувати. Наразі ж, враховуючи максимальне навантаження на заклади охорони здоров’я у зв’язку з пандемією коронавірусу, зростає потреба у виділенні додаткового фінансування для забезпечення цих об’єктів усім необхідним та додаткової мотивації медиків.

Також, користуючись нагодою Олександр Скічко відвідав Канівську центральну районну лікарню, в якій наразі лікуються хворі на коронавірус. Медикам народний депутат передав 15 000 масок, 13 000 медичних рукавичок та 210 літрів антисептика.

Окрім того було привезено 8 комплектів спортінвентарю для навчальних закладів громади.

 

Фото: сторінка Фейсбук Олександра Скічка

  Друк статті