Скільки жителів Канівської громади хворіло на COVID-19 від початку епідемії?


Повернутись

Відповідну інформацію директора Канівського центру ПМСД Наталії Горьової заслухали депутати Канівської міської ради у ході останнього засідання, яке відбулося 25 січня ц.р.

- На початку епідемії хворих на коронавірусну хворобу було дійсно небагато, до серпня 2020 р. їх кількість становила всього 20 осіб. У серпні цей показник збільшився більш ніж вполовину (42 особи). Восени, у зв’язку з погіршенням епідеміологічних показників, ми мали відповідно 361 хворого у вересні та 581- у жовтні. Однак, найбільш піковими періодами стали листопад – 778 хворих, та абсолютний рекордсмен за показниками по захворюваності ˗ грудень - 1734 хворих. У січні 2021 р., не дивлячись на те, що Канів мав найбільший показник захворюваності по Україні та Черкаській області, захворіло лише 286 осіб. Варто зазначити, що 94,1% захворілих на коронавірус лікувалися амбулаторно під наглядом сімейних лікарів та лише 5,9% було госпіталізовано, - повідомила директор медичного закладу.

Керівництво Канівського центру ПМСД також закликало жителів громади при перших підозрах на хворобу звертатися до лікаря, а не займатися самолікуванням. Відтак, Наталія Горьова згадала про останній летальний випадок молодої людини: «Чоловік 1976 року народження, який не звертався нікуди. Сидів собі вдома, з температурою. Подзвонив його брат. Мовляв, поїдьте, подивіться, бо він почув задишку по телефону. Коли на виклик прибув сімейний лікар, то сатурація у хворого становила 51%,  вже по прибуттю у лікарню вона впала до 35%. Врятувати його не було ні шансів, ні можливості, оскільки хворий нікуди не звертався».

 

  Друк статті