У Каневі вшанували пам'ять Героїв Крут


Повернутись

Щороку 29 січня українці вшановують пам'ять Героїв Крут. Крути – одна з трагічних і водночас легендарних сторінок в історії українських визвольних змагань 1917-1921 років.

Нагадаємо, бій під Крутами відбувся 29 січня 1918 року між Ніжином і Бахмачем на Чернігівщині, за 130 кілометрів на північний схід від Києва під час наступу на Київ військ більшовицької Росії під проводом полковника Михайла Муравйова. З кінця грудня 1917 року загін Першої Київської юнацької школи ім. Б.Хмельницького під командою сотника Гончаренка обороняв станцію Бахмач, важливий залізничний вузол на кордоні УНР і РСФРР.

У Каневі цього дня також вшанували подвиг Героїв Крут. Так, зранку в ході апаратної наради Канівського міського голови Ігоря Ренькаса з керівниками структурних підрозділів виконавчого комітету та директорами комунальних підприємств міста присутні згадали історичну дату. Головний спеціаліст відділу культури Костянтин Андрієнко озвучив у залі хронологію тих доленосних подій, та як вони, власне, пов’язані з Каневом. Також відбулося покладання квітів до пам’ятного знаку загиблим в ті часи за Україну канівцям, що встановлений біля Успенського собору.

  Друк статті