Депутати Канівської міської ради подякували медикам за боротьбу з COVID-19


Повернутись

На позачерговій сесії Канівської міської ради, яка відбулася 25 січня ц.р, головний лікар Канівської багатопрофільної лікарні Віра Шапошник розповіла про ситуацію, що склалася у зв’язку з поширенням коронавірусної хвороби.

За словами Шапошник, станом на 13 січня ц.р. загальна кількість захворівших на коронавірусну хворобу по Каневу та на території колишнього Канівського району складає 3872 хворих. Допомогу у лікувальному закладі отримали 418 пацієнтів, з яких: 343 виписали, 32 померло та 36 знаходяться на лікуванні (дані на 25 січня ц.р). Всього ж за період з 25 вересня по 13 січня в інфекційному відділенні було проліковано 358 хворих. Максимальне навантаження припало саме  на початок грудня (максимально було 69 хворих та у відділенні реанімації – 8 пацієнтів).

Відтак, Канів мав один із найвищих показників захворюваності (9,2%), що перевищило показник не тільки по Черкаській області (4%), а й по всій Україні (3%).

Однак підвищені показники захворюваності по місту не паралізували медичну галузь, а сприяли швидкому процесу адаптації до нових екстремальних умов: приймалися термінові управлінські рішення, змінювалася організаційна структура роботи персоналу, закуплялося необхідне обладнання та лікувальні препарати.

- Починаючи з 25 вересня минулого року у Каневі розгорнули «ковідний» госпіталь спочатку на 20 ліжкомісць, розширивши його у жовтні до 30, та остаточно перепрофілювавши під «ковід» 70 ліжок загального ліжкового фонду на базі інфекційного, неврологічного, терапевтичного, реанімаційного відділень. Що стосується хворих іншого профілю, то під них було організовано палати інтенсивної терапії, а лікарня у цей час продовжувала надавати невідкладну допомогу на всіх рівнях, - зазначила В.Шапошник.

Нині, завдяки злагодженим діям медичної команди та влади можна констатувати процес поступового зменшення кількості стаціонарних хворих. У період з 25 грудня 2020 р. по 13 січня 2021р. на стаціонарі перебувало 43 хворих, а вже 25 січня ц.р. кількість пацієнтів зменшилася до 36.

В ході заходу депутати все ж порушували питання, у чому полягають причини того, чому саме Канів потрапив до «червоної» карантинної зони та мав такі високі показники захворюваності.

Однак, депутат Володимир Коржов висловив думку, що на відміну від інших міст у Каневі без проблем можна було здати ПЛР-тест та пройти інші потрібні дослідження.

- Все оперативно та безкоштовно, що, як ми чули в інших містах, було складніше. Тож, на мою думку, те, що велика кількість саме виявлених хворих – це добре, а показник смертності у нас найнижчий при такій кількості хворих. Це теж добре, - сказав депутат.

- Коли все з ковідом у нас тільки починалося, я не уявляв, чесно, як ми все це пройдемо. Але медики первинної ланки і лікарі Канівської багатопрофільної лікарні, які на передових позиціях боролися з хворобою, справилися! Хочу подякувати цим лікарям за їх героїчний труд, - підсумував Канівський міський голова Ігор Ренькас.

Депутати підтримали очільника міста та оплесками висловили свою вдячність канівським медикам.

  Друк статті