Живуть в серцях людей Шевченка заповіти: у Каневі відзначили 207-у річницю від дня народження Кобзаря


Повернутись

У вівторок, 9 березня ц.р. виповнилося 207 років від дня народження геніального сина українського народу, поета-художника та мислителя Тараса Шевченка. Саме його постать та творча спадщина стали однією з головних складових процесу формування національної ідентичності українців, а ідейні переконання ще й досі живуть в серцях мільйонів людей.

Сьогодні зранку керуючий справами виконкому Володимир Святелик, секретар міської ради Оксана П’яткова, заступники міського голови Галина Москаленко та Тетяна Жівотова, а також депутати і представники трудових колективів зібралися на Чернечій горі для того, щоб покласти квіти та вшанувати пам'ять свого славетного сина.

 

- Ви знаєте, «Кобзар» Тараса Шевченка - своєрідний код нації, української нації. Це код історії української душі, код духовної нашої історії, - зазначила в.о генерального директора Шевченківського національного заповідника Валентина Коваленко.

До вітальних слів долучилася і виконувач обов’язків міського голови Оксана П’яткова, яка відзначила роль Шевченка у житті простого українського народу, та зазначила, що сьогодні хочеться, щоб слова нашого українського пророка об’єднували усіх українців.

Присутні в своїх промовах згадували геніальну постать Шевченка, рядки із його творів та наголошували на їх важливості для сучасного покоління. Акцентував увагу на актуальності Шевченкових заповітів і перший заступник генерального директора Шевченківського заповідника Ігор Ліховий, який відзначив, що Шевченко – це наш «Хрест».

Також всі учасники заходу мали приємну можливість потрапити на відкриття виставки «Краса природня» української художниці Віолети Монсевич.

Ще одним дарунком до дня народження Шевченка стане театралізований концерт, що відбудеться сьогодні о 17-й годині у міському будинку культури.

  Друк статті