Питання про ліквідацію навчальних закладів у селах Лука і Кононча виносяться на громадське обговорення


Повернутись

Про непопулярні кроки, які зазвичай викликають хвилю масових обурень з боку населення, а саме – закриття шкіл у сільській місцевості, говорили в ході останнього засідання сесії Канівської міської ради у вівторок, 23 березня ц.р.

Йдеться про ліквідацію навчальних закладів у селах Лука і Кононча, що з нового року входять до складу Канівської міської територіальної громади.  

За словами начальника відділу освіти Надії Голди процедуру ліквідації школи в Луці розпочато вже давно. Свою діяльність вона призупинила ще в 2016 році, і на сьогодні існує лише «на папері» як юридична установа. Тобто фактично треба лише завершити ліквідацію, оскільки громада несе суттєві витрати на охорону цього приміщення. Однак, з Конончанською гімназією – ситуація складніша.

- Намагання закрити гімназію були неодноразово ще в попередніх власників - Канівської районної ради. Справа в тім, що заклад, розрахований на 120 учнів, на сьогодні нараховує лише 44. Однак, і з них лише 19 проживають безпосередньо у Конончі. Всіх інших – довозять з інших населених пунктів – Михайлівки, Хмільни, Хутір-Хмільни, Гамарні, Пекарів… Така ж ситуація і в дошкільному навчальному закладі, що функціонує при школі, та з педагогічним колективом. У Конончі мешкає тільки директор закладу, - поінформувала Надія Голда. - Вже сьогодні утримання Конончанської гімназії становить 4,1 млн. грн. в рік. У перспективі прогнозується подальше зменшення шкільного контингенту. Тож на наступний рік ця сума зросте до 5 млн.грн. І є загроза, що ці 5 млн.грн. доведеться вишукувати саме в місцевому бюджеті. Фінансування з держави може призупинитися, оскільки кількість дітей саме в Конончі та Гамарні недостатня. З 1 вересня 2021 року їх буде всього 25 на всі функціонуючі в закладі класи.

Питання про ліквідацію освітнього закладу приймає власник – тобто Канівська міська рада, але перед цим питання виноситься на громадське обговорення.

- Це питання непросте і болісне для всіх нас. Тому треба підійти до цього ґрунтовно і прийняти виважене рішення, - сказала начальник відділу освіти.

Обговорювали присутні й стан самого приміщення Конончанської гімназії.

- Треба визнати - будівля практично в ідеальному стані. Там замінено всі вікна, багато чого зроблено… Тож і його подальшу долю також треба визначити, щоб приміщення не занепало, - зауважила Н.Голда.

В ході заходу депутати розглядали й варіанти, як залишити школу діючою, але не за такими масштабними витратами. Така можливість є – відкривши на базі Конончанської гімназії для 1-9-х класів школу початкової ланки (для 1-4 класів), шляхом переведення дітей з інших шкіл, з тої ж Хмільни, наприклад, до Конончі. До слова, відстань від Конончанської гімназії до Хмільнянського ліцею складає 2 км. Утім, в Хмільні приміщення також комфортне, тепле, має всі умови. Тож батьки не погоджуються переводити своїх дітей до іншого закладу.

- Залишити ж ситуацію такою, як вона є сьогодні, - це бути готовими повністю утримувати діяльність закладу, - наголосив Канівський міський голова Ігор Ренькас. - Ціна питання - 5 млн.грн. Це по 100 тис.грн. на 1 дитину в рік. І це лише утримання закладу без будь-якого розвитку та ремонтних робіт на майбутнє. Тому треба вести діалог з громадами і спільно шукати шляхи вирішення спільної проблеми.

Відтак, розглянувши питання, більшість депутатів погодилися, що ситуація потрібує детального вивчення та вирішення разом з жителями цих сіл. Таким чином за проект рішення, яким, власне, розпочинається процес ліквідації навчальних закладів у Луці та Конончі проголосували 16 депутатів, 8 – утрималося. Наступний етап процедури – громадське обговорення. 

  Друк статті