Зони відпочинку на Дніпрі чи «циганські табори»? Члени виконкому вирішують чи надавати закладам дозвіл на роботу цього сезону


Повернутись


У ході останнього засідання виконавчого комітету, яке відбулося у середу, 17 березня ц.р., члени виконкому порушили питання розміщення на березі Дніпра так званих зон відпочинку («пивних наметів»).

Йдеться, зокрема, про об’єкти сезонної торгівлі, що на Дніпрі: по вулиці 206-ї дивізії (поблизу магазину «Маркет»), по Героїв Дніпра (в районі 14- поверхівки), по вулиці Шевченка (в районі човнової станції).

 Присутні обурювалися станом цих закладів та прилеглою до них територією.

- Раніше ці підприємці прибирали територію до самої води. Останні роки цього немає – тільки біля себе. Хоча, здебільшого, відвідувачі саме цих закладів забруднюють берег Дніпра, - зазначила заступник міського голови Галина Москаленко.

Альона Хоменко в свою чергу поцікавилася, яку суму надходжень від діяльності цих закладів отримує міський бюджет.

- Яку вигоду від цих закладів отримує місто, оскільки недоліки і так видно: забігайлівки неестетичні, не мають ніякого вигляду, до того ж спонукають до вживання алкоголю, в тому числі, дітей – наголосила член виконавчого комітету.

Представник управління економічного розвитку Наталія Хоміцька повідомила, що з кожним підприємцем укладено договір на обслуговування території з КП «Місто». Відтак, щороку місто отримує  близько 70-90 тис. грн., левова частина яких йде на облаштування нашої набережної. Так, в 2019 році - було сплачено 80 тис.грн., у 2020 році – через карантин лише 35 тис.грн.

- Підприємці реагують на наші зауваження: оновлюють намети, встановлюють нові біотуалети. Однак, є й зауваження з їхнього боку до роботи комунальників, мовляв, несвоєчасно здійснюється вивіз сміття та недостатньо контейнерів для відходів тощо, - поінформувала Н.Хоміцька.

Натомість член виконавчого комітету Жанна Ніколенко вказала на те, що зони відпочинку можуть мати право на існування, але для цього треба привести все до одних норм.

- Сьогодні це все нагадує «циганський табір». Так, підприємці прибирають, так є біотуалети, але все разом це всеодно має неестетичний вигляд і псує враження від набережної Дніпра і від Канева в цілому, - сказала вона. – Тому, на мою думку, треба зустрічатися з цими підприємцями і вести жорсткий діалог.

Наголошували члени виконкому й на доцільності контролю за діяльністю таких закладів, особливо, дотриманням ними санітарних норм.

Зрештою, за пропозицією виконувача обов’язків міського голови Оксани П’яткової присутні погодилися запросити на наступне засідання виконкому власників цих закладів та обговорити ці питання з ними.

  Друк статті