Канів залишається в «помаранчевій» карантинній зоні, але обмеження посилюються


Повернутись

У п’ятницю, 26 березня ц.р., відбулося чергове засідання міської комісії ТЕБ та НС, аби визначити які протиепідемічні обмеження запровадити в Канівській громаді, враховуючи тенденцію захворювання та всі ризики.

Нагадаємо, вчора, 25 березня ц.р., в усіх засобах масової інформації поширилася інформація, що за рекомендаціями Міністерства охорони здоров’я України, Черкаську область було віднесено до «червоної» карантинної зони. Однак, державна комісія ТЕБ та НС цього не підтвердила.

Того ж дня, ввечері, відбулося засідання комісії ТЕБ та НС в області. В онлайн-форматі через платформу ZOOM у ньому брали участь і представники усіх територіальних громад Черкащини. Канівську міську територіальну громаду представляв начальник відділу надзвичайних ситуацій та цивільного захисту Микола Попенко.

- За результатами засідання обласної комісії ТЕБ та НС область поки що залишається в «помаранчевій» карантинній зоні. Це підтвердив і голова Черкаської ОДА Олександр Скічко. Але ситуація по захворюваності на «коронавірусну хворобу» загострюється, тому є необхідність до карантинних обмежень, що вже діють в громаді, ввести додаткові, - поінформував М.Попенко.

Відтак, комісія ухвалила рішення запровадити додаткові обмежувальні протиепідемічні заходи, зокрема, щодо заборони:

  • проведення масових (культурних, спортивних, розважальних та інших) заходів, приймання відвідувачів у кінотеатрах, інших закладах культури, у спортивних залах, фітнес-центрах, басейнах;
  • діяльності розважальних закладів (ТРЦ, нічних клубів, дискотек, дитячих ігрових кімнат);
  • діяльності закладів громадського харчування (ресторанів, кафе, барів, закусочних, їдалень, кафетеріїв, буфетів тощо) після 23-00, окрім тих, які надають послуги із здійсненням адресної доставки замовлень та замовлень на винос;
  • проведення релігійними організаціями богослужінь, якщо не забезпечено наявності в споруді, приміщенні не менше 10 м кв. на одну особу;
  • здійснення перевезень пасажирів автомобільним транспортом в кількості 100% від кількості місць для сидіння.

У ході заходу обговорювали доцільність введення додаткових ранкових рейсів на популярних маршрутах, аби зменшити кількість пасажирів та імовірність інфікування. Також наголошувалося на тому, що дотримання карантинних вимог в автобусах, зокрема, водіями та кондукторами, перевірятиме поліція.

Ціла дискусія розгорнулася щодо того, чи відправляти школярів на дистанційну форму навчання, як це рекомендує обласна комісія ТЕБ та НС.

За словами головного лікаря Канівського Центру ПМСД Наталії Горьової з більше ніж 200 жителів Канівщини, які на сьогодні перебувають на самоізоляції, 9 – діти.

Начальник відділу освіти Надія Голда зауважила, що серед закладів лише один - дитсадок «Зайчик» відправлений на самоізоляцію. Там похворіли працівники закладу.

- Моя думка як освітянина – дітям треба вчитися, - наголосила Н.Голда.

Враховуючи, що навіть у «червоній» карантинній зоні дошкільнята та  учні 1-4-х класів відвідують школи і дитсадки, комісія ухвалила рішення з понеділка дозволити навчання безпосередньо в закладах.

Однак, не розслабляємося, і ретельно слідкуємо за епідемічною ситуацією, оскільки до «червоної лінії» ми наближаємося зі стрімкою потужністю, - підсумував Канівський міський голова Ігор Ренькас.

  Друк статті