Оголошуються громадські слухання щодо ліквідації Лучанського та Конончанського навчальних закладів


Повернутись

10 квітня ц.р. відповідно до розпорядження міського голови від 30.03.2021 № 107–р у Каневі оголошується проведення громадських слухань.

Порядок денний: «Про ліквідацію «Лучанської загальноосвітньої школи І-ІІ ступенів» Межиріцької сільської ради Канівського району Черкаської області та Комунального закладу «Конончанська гімназія Канівської міської ради Черкаської області»

Дата проведення: 10 квітня 2021 року

Місце проведення: зал засідань адміністративного корпусу Канівської міської ради (вул. Олега. Кошового, 3)

Час проведення: початок о 10 год. 00 хв., початок реєстрації учасників з 9 год. 00 хв.

* Примітка: для проведення реєстрації учасникам громадських слухань необхідно мати при собі паспорт та засоби індивідуального захисту від коронавірусної інфекції COVID-19.

 

  1. Обґрунтування необхідності прийняття рішення

Ліквідація двох закладів загальної середньої освіти зумовлена економічною необхідністю та демографічною ситуацією в Канівській міській територіальній громаді. Нормативною базою для ліквідації є Закон України «Про повну загальну середню освіту», Цивільний кодекс України,  згоди Канівської міської територіальної громади, наказ відділу освіти Канівської районної державної адміністрації від 30.06.3016 № 160 «Про призупинення діяльності Лучанської загальноосвітньої школи І-ІІ ступенів». Видатки на утримання Комунального закладу «Конончанська гімназія Канівської міської ради Черкаської області» в рік становлять 4112285 грн. (враховуючи кошти місцевого бюджету, кошти субвенції) У 2020-2021 навчальному році в Комунальному закладі «Конончанська гімназія Канівської міської ради Черкаської області» станом на 25.03.2021 44 учні у 1-9 класах, з них 19 проживають у с. Кононча, 9- у с. Михайлівка, 4 -  у с. Хмільна, 9- у с. Гамарня, 3 – у с. Пекарі. З 9 вихованців дошкільного структурного підрозділу закладу 5 вихованців з с. Кононча, 2 з с. Михайлівка, 1 з с. Пекарі, 1 з с. Хмільна. З 13 педагогічних працівників тільки директор закладу освіти проживає в с. Кононча. 7 педагогів доїжджають з м. Канева, 1  з с. Пекарі, 1 з с Межиріч, 3 – з с. Гамарня. Заклад має проектну потужність на 120 учнів. В перспективі прогнозується зменшення учнівського контингенту: в 2021-2022 навчальному році в 1-9 класах Конончанської гімназії навчатимуться 25 учнів. При закладі освіти закріплено шкільний автобус, яким відбувається довезення учнів, дошкільнят і педагогів до місця навчання і роботи. Опалення автономне газовим котлом. Найближчий заклад освіти КЗ «Хмільнянський ліцей Канівської міської ради Черкаської області» знаходиться на відстані 2 км від Конончанської гімназії.

Діяльність «Лучанської загальноосвітньої школи І-ІІ ступенів» Межиріцької сільської ради Канівського району Черкаської області призупинення ще в 2016 році. Педагоги та учні переведені в основному до Комунальний заклад «Межиріцький ліцей Канівської міської ради Черкаської області». Станом на 25.03.2021 охорону приміщення забезпечують 2 сторожі, 1 з яких в штаті на відділу освіти виконавчого комітету Канівської міської ради Черкаської області, заробітна плата з нарахуванням якого становить 87840 грн. в рік. 

  1. Мета і завдання прийняття рішення

Створення оптимальних умов функціонування освітньої галузі Канівської міської територіальної громади щодо реалізації  державної політики у сфері освіти, поліпшення освітнього процесу. 

  1. Стан нормативно-правової бази у даній сфері правового регулювання

Цей проект рішення розроблений  відповідно до Закону України «Про повну загальну середню освіту», Цивільного кодексу України,  згоди Канівської міської територіальної громади.

  1. Фінансово-економічне обґрунтування

Прийняття та виконання цього рішення зменшить матеріальні витрати, пов’язані з ефективним функціонуванням закладів загальної середньої освіти Канівської міської територіальної громади.

  1. Прогноз соціально-економічних та інших наслідків прийняття рішення

Прийняття цього рішення створить сприятливі умови для реалізації державної політики в сфері освіти.

 

Начальник відділу освіти  Надія ГОЛДА

 

 

  Друк статті