У Канівській громаді затвердили нову програму розвитку туризму


Повернутись

23 березня ц.р. у ході останнього засідання сесії міської ради депутати затвердили Програму розвитку туризму в м. Канів на 2021-2023 роки.

Користуючись нагодою, начальник управління економічного розвитку Олена Жорнова прозвітувала щодо виконання аналогічної програми за 2017-2020 роки та зазначила, що цей рік був не дуже вдалим для туристичної галузі у зв’язку з карантинними обмеженнями та економічними викликами. Так, в порівнянні з минулими роками Канів відвідало лише 35869 туристів. Для порівняння, у 2018 році їх кількість становила 74036 осіб, у 2019 році – 81608 осіб.

Однак, не дивлячись на це, проводилася активна робота з створення сприятливих умов для пожвавлення туристичної діяльності міста, зростання його іміджу, як туристичного центру, підвищення якості туристичних послуг та туристичної інфраструктури.

Зокрема, створено комунальне підприємство «Агенція розвитку Канівської громади» на базі якого відновив роботу Туристично-інформаційний центр та запрацював туристичний портал міста - kanivtur.info. Проведено 3-кілометровий заплив по Дніпру «Байда. Натуральна Заруба», Міжнародний економічно-гуманітарний Форум Ukrainian ID, фестиваль Shevafest. Реалізовано проекти громадського бюджету: «Живи Королівська криниця, даруй нам цілющу водицю», «Місце побачень», «Скейт-парк», «Реставрація бронекатеру у парку на набережній р.Дніпро».

Для ефективної промоції міста видано фотоальбоми «Наш Канів», «Канів - 940», інформаційний буклет «Канів у цифрах» двома мовами, путівник «Канів – місто у серці» та оновлений «Путівник містом та околицями Канева». В рамках циклу «7 чудес України: історичні міста та містечка», до яких увійшов Канів, було знято фільм про місто. До 940-ї річниці заснування міста було видано книжку Івана Буренка «Канівська старовина. Нариси про минуле».

«В цілому туризм в Канівській громаді має значний потенціал для розвитку, оскільки він обумовлений наявністю сприятливих природно-кліматичних умов, великої кількістю природних, історичних та культурних ресурсів. Однак, розвиток туристичної галузі громади гальмується через:

 • недостатній рівень розвитку туристичної інфраструктури;

 • недостатню якість та асортимент туристичних послуг;

 • відсутність дорожніх вказівників і туристично-інформаційних знаків, в т.ч. іноземними мовами;

 • нестачу нових туристичних маршрутів і об’єктів;

 • низький рівень фінансування туристичної галузі;

 • низький рівень маркетингової, інформаційно-довідкової та рекламної діяльності з просування можливостей, об’єктів, послуг міста та організації їх замовлення.» - зауважують фахівці.

Тому Програма розвитку туризму в м. Канів на 2020-2023 роки включає подальший аналіз туристичного потенціалу нашого міста, визначає виклики та пріоритетні напрямки його розвитку. У планах на час реалізації програми:

 • вдосконалення публічних просторів та рекреаційних зон;

 • розвиток велосипедної інфраструктури;

 • створення паркової зони біля «Музею військової техніки»;

 • впровадження проєкту «Місця для селфі», «Музей в кишені»;

 • приведення до єдиного стилю адресних табличок, дороговказів, рекламних вивісок та назв магазинів;

 • організація та проведення навчання для екскурсоводів, гідів-перекладачів, працівників туристичної сфери, розробка та популяризація екскурсій різної тематики;

 • розміщення на АЗС інфо-плакатів про розташування туристичних об’єктів;

 • запуск та виготовлення унікальної сувенірної продукції та інше.

На виконання запланованих заходів хочуть залучити 4 млн. грн., з них – 3, 475 млн. грн. – з місцевого бюджету. Відтак, зацікавленими сторонами у реалізації цієї програми є органи місцевого самоврядування, громадські організації, інвестори, підприємці, зокрема, сфери гостинності, туристичні оператори, гіди, а також мешканці громади.

 

  Друк статті