Херсонщина запрошує всіх бажаючих на оздоровлення та відпочинок


Повернутись

Відпочинок та оздоровлення на Херсонщині – це організоване та безпечне дозвілля для тих, хто хоче, може і вміє поєднувати його з екскурсіями, творчістю, спортом.

Перлиною херсонського краю є приморські курортні зони Чорного й Азовського морів з унікальною природою, широкими піщаними пляжами та теплим морем – це Скадовськ, Лазурне, Залізний Порт, Хорли, Генічеськ та коси Арабатської Стрілки. Кожен з них вирізняється особливостями та по-своєму цінний для гостей.

Херсонщина – край заповідних територій, де розташовані близько - 80 об’єктів природно-заповідного фонду, заповідники  Чорноморський і «Асканія-Нова», 5 національних природних парків: «АзовоСиваський», «Джарилгацький», «Нижньодніпровський», «Кам’янська Січ», «Олешківські піски» (єдина в Європі пустеля).

Найкраще для дитячого відпочинку підійде місто-курорт державного значення Скадовськ із завжди теплою морською водою та неглибоким морем. До того ж у місті розташований дельфінарій «Акварель» та аквапарк.

Залізний Порт неофіційно вважається молодіжним курортом і приваблює відвідувачів чотирма кілометрами берегової лінії з глибоким відкритим морем і довгою набережною з безліччю розважальних закладів.

Лазурне – приморське селище міського типу, що здобуло свою назву завдяки відкритому морю, що під сонячними променями виграє неймовірними відтінками блакитного кольору. Пологе узбережжя з піщаними пляжами та кришталево чистою морською водою припаде до душі поціновувачам спокійного родинного відпочинку.

Гостям, яких цікавить історико-культурна спадщина, пропонуємо відвідати с. Хорли із залишками унікального чорноморського порту заснованого відомою «хазяйкою південних степів» Софією Фальц-Фейн. Прекрасним доповненням відпочинку у Хорлах є унікальні природні джерела з температурою води +8- 100С протягом року.

Недалеко від Хорлів, з боку Каркінітської та Широкої заток, знаходяться джерела лікувальних грязей. Азовське узбережжя Херсонської області вабить завжди теплим морем (влітку вода тут прогрівається до +28-300С), найтривалішим купальним сезоном, найдовшою піщаною косою Арабатська стрілка, цінними родовищами термальних йодобромних вод та цілющими лікувальними грязями єдиного в Європі за своїми властивостями озера Сиваш (солоність коливається від 22 до 87%). Найвідомішими курортами на узбережжі Азовського моря на Херсонщині є місто Генічеськ, села Генічеська Гірка, Щасливцеве та Стрілкове

В області функціонують санаторні заклади за наступними напрямами лікування:

  • водолікувальний (водолікарня «Гаряче джерело», ДЗСТ «Таврія», ДС «Чайка»);

  • водо-грязелікувальний (ДП «Санаторій «Гопри» ПРАТ «Укрпрофоздоровниця», санаторій «Чайка»);

  • санаторно-профілакторний (ДП «Санаторій для дітей з батьками «Скадовськ» ПРАТ «Укрпрофоздоровниця», СОК «Гілея», ТОВ «Дитячий лікувально-оздоровчий комплекс «Сузір’я Таврії», Херсонський обласний дитячий пульмонологічний санаторій «Дніпро»).

Тож обласна державна адміністрація запрошує працівників підприємств, установ, організацій та всіх охочих на відпочинок та оздоровлення до гостинної Херсонщини.

Контактна особа – Микола Шаповал, начальник управління туризму та курортів обласної державної адміністрації, телефон +38 (066) 742-04-24, електронна адреса tourism@khoda.gov.ua.

  Друк статті