Закладам відпочинку на набережній Дніпра бути, але територію утримання власникам розширили


Повернутись

Представники закладів відпочинку, які щороку розташовуються на набережній Дніпра, взяли участь в останньому засіданні виконавчого комітету Канівської міської ради. Захід відбувся 7 квітня ц.р.

Нагадаємо, рішення щодо доцільності розміщення таких закладів на узбережжі розглядалося ще в березні. Тоді члени виконкому обурювалися зовнішнім виглядом цих місць та їх санітарним станом тощо. Відтак, питання надання згоди на розміщення було перенесено, а самих підприємців запрошено на наступне засідання.

- Ми чи не єдині в області, де на набережній стоять такі заклади, - наголосила член виконкому Жанна Ніколенко. - Якщо люди хочуть займатися бізнесом, необхідно продумувати все. Щоб пісок у цих «місцях відпочинку» не був впереміш із недопалками. Зараз – це ганьба нашої набережної! Тому головне завдання, щоб ці заклади перестали називати «генделиками».

Одне із перших зауважень стосувалося території утримання біля цих закладів. За словами присутніх, вона має бути значно більшою. Представник управління економічного розвитку Наталія Хоміцька повідомила, що зауваження було враховано і вже розроблено нові схеми прибирання, які сягають аж до води.

Також обурювалися присутні зовнішнім виглядом самих наметів.

- Намети періодично оновлюємо. Вони завжди цілі і чисті, але, звісно, за півроку експлуатації втрачають свій первозданний вигляд, - відповіла власниця одного із закладів відпочинку Світлана Собченко. - Ми не проти були б побудувати щось капітальне, але законодавство не дозволяє цього робити в прибережній смузі.

Обговорювали також питання наявності туалетів, їх кількості та утримання.

- Перепробував усі можливі засоби, щоб перебити сморід, та в спеку нічого не допомагає, - говорить підприємець Олександр Сосков. – Але якщо наші заклади прибрати, то не буде й такого туалету, а люди всеодно ходили, ходять і далі ходитимуть на берег відпочивати.

Говорили підприємці, що саме завдяки їхнім закладам узбережжя Дніпра стало значно чистішим, оскільки їхніми контейнерами для сміття користуються всі відпочиваючі. 

- У нас скрізь стоять контейнери для сміття. Люди йдуть на берег, усе необхідне несуть із собою, а сміття - нам. На місяць до 10 кубів відходів вивозимо, а ці послуги платні, - наголошує підприємиця Валентина Коваленко.

Слово взяв Канівський міський голова Ігор Ренькас.

- Згадаймо, якою була наша набережна 10 років тому. Ситуація була просто безконтрольна! Люди сиділи в кущах і смажили там шашлики. Було кострище на кострищі по всьому березі. Зараз все більш-менш цивілізовано. Стоять контейнери для сміття, лавки, ввечері набережна освітлюється… Все це – завдяки коштам від цих підприємців. Однак, вигляд їхніх закладів, справді, викликає питання.

Зрештою, питання про надання погодження на розміщення об’єктів сезонної торгівлі на березі Дніпра було поставлено на голосування. За відповідне рішення проголосували 12 членів виконкому, 3 – утрималися, 1 – проти. Рішення було прийнято.

  Друк статті