Канів-Хелмно: п’ять років партнерства, допомоги та інтеграції


Повернутись

Нагадаємо, що саме п’ять років тому, 25 червня 2016 року в польському місті Хелмно, Куявсько-Поморського воєводства, відбулася урочиста церемонія підписання Угоди про партнерське співробітництво між містами Канів та Хелмно. Угоду своїми підписами скріпили міський голова Ігор Ренькас та Бурмістер міста Хелмно Маріуш Кендзєрскі. Серед почесних гостей урочистої події були присутні Гененеральний консул України в Гданську Лев Захарчишин, а також Почесний Консул України в Бидгощі Кшиштоф Сікора.

– Можна сміливо стверджувати, що цей документ став початком дружніх стосунків між представниками наших міст. Угода зробила нас важливими партнерами один для одного. За цей час Канів відвідало близько 150 жителів Хелмно. Це, зокрема, активна молодь з фольклорного колективу «Помор’я» та учасники духового оркестру Хелмінського будинку культури, які радували канівців своїми музичними дарунками. Натомість більше 500 жителів нашого міста побували у Хелмно, – відзначає Наталія Матінова, яка на момент підписання Угоди приймала активну участь у налагодженні партнерства.

Також вона висловила подяку нашим друзям з міста Хелмно, які працювали над розвитком партнерства протягом останніх п’яти років. Насамперед, керівництву міста, а також, будинку культури, відділу освіти, навчальним закладам, баскетбольному клубові, Європейському центру обміну молоді. І всім, хто докладав величезних зусиль, щоб все заплановане здійснилося. Та, звичайно, нашій землячці Вікторії Гаєвській, яка без перебільшення, з’єднала Канів та Хелмно.

Зауважимо, за роки партнерської співпраці відбувалися обміни офіційними делегаціями за участю представників депутатського корпусу обох міст.

В ході останньої зустрічі делегації Канева із Бурмістром Хелмна Артуром Мікєвичем, яка відбулася в березні 2020 року, до запровадження карантину. Було обговорено питання щодо нових напрямків співпраці між нашими містами. Також виникли плани щодо встановлення партнерських відносин між Канівською громадою та Хелмінським повітом під час візиту до Старости Хелмінського Здіслава Гаманскі та голови ради депутатів повіту Януша Блажеєвича. Проте, глобальна пандемія внесла свої корективи в міжнародне життя і планування заходів.   

Маємо надію і віримо в те, що зустрічі представників партнерських міст відновляться та сприятимуть розвитку наших відносин, а всі плани буде втілено в життя.

А зараз пропонуємо переглянути відеоролик присвячений п’ятирічному ювілею співпраці між містами-побратимами Канів-Хелмно.

 

  Друк статті