Виконком підтримав рішення щодо демонтажу самовільно встановленого павільйону


Повернутись

Днями до міського голови Ігоря Ренькаса надійшло звернення від небайдужих жителів Канева щодо законності розміщення торгового павільйону поряд з аптекою «Бажаємо здоров’я». Відповідно до розпорядження міського голови було створено тимчасову комісію по обстеженню законності розміщення цієї тимчасової споруди та складено акт обстеження земельної ділянки. За результатами роботи комісії було підготовлено проект рішення щодо демонтажу самовільно встановленої споруди на розгляд виконавчого комітету Канівської міської ради.

Тож, 7 липня ц.р. проект даного рішення було винесено на засідання виконкому. Відтак, власниці самовільно встановленої тимчасової споруди поряд з аптекою «Бажаємо здоров’я» було визначено строк добровільного демонтажу та відновлення благоустрою земельних ділянок до 15 липня ц.р.

– В усіх містах України активно ведеться боротьба з незаконно встановленими малими архітектурними формами (МАФ), то чому Канів повинен бути виключенням. Ніхто не може порушувати норм благоустрою, щоб задовольнити особисті корисливі цілі, – підкреслив Ігор Ренькас.

Під час обговорення проекту рішення член виконкому Жанна Ніколенко наголосила на тому, що ми повинні сприяти розвитку малого бізнесу в Каневі дотримуючись вимог законодавства України.

– Правильним рішенням було б звернутися власникам даної споруди в управління містобудування та архітектури та підшукати законне місце для розміщення торгового павільйону, – зауважила Ж. Ніколенко. – Кожен має право на розвиток та покращення міста, в якому живе та провадить свою діяльність. Але ніхто не повинен забувати про норми закону.

Слід зазначити, що пунктом 4 статті 28 Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності» №3038-VI від 17.02.2011 р. передбачено, що розміщення тимчасових споруд для провадження підприємницької діяльності здійснюється в порядку, встановленому центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сфері містобудування.

Зазначений Порядок розміщення тимчасових споруд для провадження підприємницької діяльності затверджено наказом Мінрегіонбуду від 21.10.2011 р. №244. Відповідно до п. 2.31 Порядку розміщення тимчасових споруд самовільно забороняється.

  Друк статті