У Каневі відбулися загальноміські заходи, присвячені 80-й річниці оборони Канева від нацистських загарбників


Повернутись

У понеділок, 16 серпня ц.р., у Каневі відзначили 80-ту річницю завершення героїчної оборони міста від нацистських окупантів в роки Другої світової війни. У заходах взяли участь Канівський міський голова Ігор Ренькас, заступниця міського голови Галина Москаленко, голова Канівської міської організації ветеранів Василь Тулін, директор Музею ветеранів війни і праці Володимир Балан, представники Канівського об’єднаного територіального центру комплектування та соціальної підтримки, історики, учасники АТО/ООС, ветерани-афганці та просто не байдужі жителі нашої громади.

З нагоди цієї дати відбулись церемонії покладання квітів до Меморіального комплексу у парку Слави, пам’ятних знаків та могил учасників оборони Канева у 1941 році.

Присутні вшановували полеглих Героїв хвилинами мовчання та пам’ятними мітингами.

– Канівський плацдарм – це військова операція, якою може пишатися наше місто, літопис війни в Україні. Тут, на березі Дніпра наші полки і дивізії впертими оборонними боями зуміли зупинити ворога на довгих два тижні та заклали основу наших майбутніх перемог, – підкреслює голова Канівської міської організації ветеранів Василь Тулін.

Як свідчать короткі військові донесення того часу, Канівщина займала особливе місце у ворожих планах наступу на Дніпрі, раптового захоплення Києва та Лівобережної України. Німецьке командування планувало форсувати Дніпро далеко північніше і південніше столиці України, щоб узяти її в оточення. На початку серпня 1941 року розпочалися важкі і кровопролитні бої на підступах до нашого міста.

Тисячі захисників Канева покояться в братських могилах нашого міста та довколишніх сіл. Тож нашим обов’язком залишається не забувати вшановувати пам’ять Героїв, які віддали життя захищаючи свій рідний край.

  Друк статті