У Каневі відбулася робоча зустріч з переймання досвіду по лікуванню туберкульозу


Повернутись

На минулому тижні до Канівської громади завітали фахівці Благодійної організації «100% життя. Черкаси», представники Всеукраїнської благодійної організації «Конвіктус Україна» та колеги з Боярської, Бучанської та Білоцерківської громад.

Робоча зустріч з питання переймання досвіду по лікуванню туберкульозу в нашій громаді проходила в залі засідань Канівської міської ради за участі заступниці міського голови Тетяни Жівотової та директорки Канівського Центру ПМСД Наталії Горьової.

Ситуація з туберкульозом в Україні досі невтішна. Низький рівень обізнаності населення, невчасне діагностування призводить до фатальних наслідків.

Як зазначив фахівець БО «100% життя. Черкаси» Ілля Жакін, важливу роль у якісному, орієнтованому на потреби людини лікуванні туберкульозу відіграє саме медико-соціальний супровід хворих. Через те, що курс лікування туберкульозу довгий, людині просто необхідна підтримка соціального працівника. Послуги в процесі лікування туберкульозу мають сприяти максимальній реабілітації пацієнта, кінцева мета якої – його інтеграція в суспільстві.

Захворюваність на туберкульоз в Черкаській області залишається недостатньо контрольованою. Насамперед це пов’язано з недовиявленням хворих на туберкульоз на тлі карантинних заходів, пов’язаних з COVID-19. Проте, Канівська громада є однією з небагатьох, в якій на даний час вилікувано всіх виявлених хворих туберкульозом.

– На момент, коли ми почали рахувати кількість хворих туберкульозом на території Канева та сіл колишнього Канівського району, то їх налічувалося 25 осіб. Для початку роботи в цьому напрямку нами було виділено медичного працівника, який займався б супроводом цих людей від моменту виявлення хвороби і до їх видужання, – зазначила директорка Канівського ЦПМСД Наталія Горьова. – Про те, великою проблемою виявилось не знайти людину, яка б супроводжувала цих хворих, а змотивувати самих пацієнтів продовжувати довготривале лікування вдома. І нам в цьому зараз дуже допомагає БО «100% життя. Черкаси».

Працівники цієї благодійної організації займаються доставкою протитуберкульозних препаратів пацієнтам та контролюють за їх прийомом. Забезпечують медико-соціальний супровід пацієнтів з ТБ/МРТБ (включно з ВІЛ/ТБ) на амбулаторному етапі лікування. Формують прихильність пацієнтів до лікування туберкульозу.

Як вважають медичні працівники саме плідна співпраця місцевої влади, медичних закладів громади та благодійних організацій зможе допомогти у подоланні захворюваності на туберкульоз у тому чи іншому регіоні.

Слід додати, БО «100% життя. Черкаси» – це симбіоз найпотужніших організацій в Черкаській області: Черкаського відділення Мережі ЛЖВ та благодійної організації «Від серця до серця».

  Друк статті