У Каневі пройшли заходи з нагоди Дня Державного Прапора України


Повернутись

У понеділок, 23 серпня ц.р., Канів разом із усією Україною відзначає День Державного Прапора України.  

Тож сьогодні урочисті заходи розпочалися з покладання квітів до пам’ятного знаку В’ячеславу Чорноволу – українського політика, діяча руху опору, публіциста, одного з ініціаторів Акту проголошення Незалежності України 24 серпня 1991-го року.

Олександр Скорина в своїй промові зазначив, що вдячний долі, за те, що вона звела його з такою видатною постаттю того періоду. Час летить, але знову і знову підтверджує правоту ідей В’ячеслава Чорновола. Основне гасло – «Державність і демократія», під яким він вів Народний рух України, – актуальне й дотепер.

Представники Канівської міської ради, структурних підрозділів виконавчого комітету, активісти та ветерани перейшли до пам’ятного знаку Героям Небесної Сотні, де і відбувся урочистий мітинг присвячений Дню Державного Прапора.

Вшанували хвилиною мовчання тих, для кого синьо-жовтий стяг мав особливе значення – наших захисників: Андрія Петрушенка, Анатолія Чупилку, Олександра Перцева, Сергія Кобченка, Івана Григоровича, котрі загинули, виконуючи бойове завдання, в ході антитерористичної операції на сході України. Представники виконавчого комітету та присутні поклали квіти до пам’ятного знаку, а святі отці прочитали молитву.

– Щороку, напередодні Дня Незалежності ми вшановуємо одну із головних національних святинь – Державний Прапор України, історія якого сягає понад сотню років. Прапор нашої країни – це символ незламного духу прагнення до свободи. Це один із символів всіх головних етапів і звершень, які сталися за всю історію становлення України як незалежної держави, – підкреслив у своєму вітальному слові Канівський міський голова Ігор Ренькас. – Тож дуже символічним є те, що в цей день ми разом зібралися біля пам’ятного знаку героям Небесної сотні. Саме з Майдану перші добровольці відправилися захищати рідну землю на Схід України. Багато з них не повернулися назад у свої домівки, до своїх рідних. Серед них і наші земляки, для яких синьо-жовті стяги-обереги стали погребальними саванами.

Після промови міський голова вручив пам’ятні медалі з нагоди 30-річчя незалежності України Юрію Гамалію, Олександру Скорині, Тамарі Щур та Сергію Чернову. Медаль загиблого Героя Сергія Кобченка отримала його донька Валерія Косенко.

А вже об 11-00, за ініціативи місцевого осередку ВО «Свобода», стартував автопробіг вулицями Канева, який завершився біля приміщення Канівської міської ради, де в залі засідань розпочався круглий стіл до Дня Незалежності України «30 років тому. Як це було у Каневі».

  Друк статті