День Незалежності 2021: покладання квітів та відкриття виставки в Музеї Тараса Шевченка на Чернечій горі


Повернутись

24 серпня Україна відзначає своє день народження. Цьогоріч нашій державі виповнилося 30 років. У 1991 році у цей день Верховна рада ухвалила Акт проголошення незалежності України, «за» тоді проголосували 346 депутатів. По всій країні відбулась низка заходів, об’єднаних гаслом «Ти у мене єдина».

Традиційно зранку, 24 серпня, в храмах відбулися молитви за Україну, мир у державі та український народ. Канівський міський голова Ігор Ренькас та представники структурних підрозділів виконавчого комітету поклали квіти до могили Тараса Шевченка та пам’ятного знаку Олексі Гірнику – тих, хто поклав своє життя за Україну.

– Як говорять науковці, сьогодні Україна відзначає не 30-річчя незалежності, а 30-річчя відновлення державності, адже «зірка свободи» над нашою країною в цей день засяяла не вперше, – зауважила в.о. генерального директора Шевченківського національного заповідника Валентина Коваленко. – Боротьба за незалежність тривала століттями і триває донині. І нашим обов’язком залишається пам’ятати всі ті переломні події, які відбувалися в нашій історії. Адже незалежність – це свобода голосу, свобода слова, свобода волевиявлення, свобода вибору.

Біля пам’ятного знаку Олексі Гірнику перший заступник генерального директора Шевченківського національного заповідника Олег Ліховий, нагадав присутнім про жертву українській ідеї, яку приніс наш брат із Заходу України. Олекса Гірник не міг змиритися з неволею, обманом та приниженням нашого народу. Він був справжнім патріотом своєї держави.

Далі учасникам церемоній покладання квітів було запропоновано ознайомитися із виставкою «Кобзар» у творах Валерія Франчука. Адже сам митець завітав на Чернечу гору для відкриття виставки. Присутні мали змогу поспілкуватися з автором неперевершених полотен та насолодитися картинами «Шевченкіани».

  Друк статті