Кіно, яке вражає, надихає та змінює: у Каневі відбувся VІ-й міжнародний кінофестиваль імені Юрія Іллєнка


Повернутись

По родинному тепло, затишно та емоційно пройшов з 3 по 4 вересня ц.р., у нашому місті, VІ-й Канівський міжнародний кінофестиваль імені Юрія Іллєнка. Велелюдний захід відбувся просто неба на набережній Дніпра, де жителі та гості міста могли досхочу насолодитися переглядом якісного українського і зарубіжного кіно.

Відкривала кінофестиваль співачка, народна артистка України Марія Бурмака, яка створила святкову атмосферу заходу та влаштувала для вдячної публіки справжній концерт зі співами і танцями.

– В гарному тісному колі зібралися ми сьогодні з вами, завдяки людям, які ініціювали та організували кінофестиваль. І його треба підтримувати, тому що – це наше, це українське. Тож нехай живе Канівський кінофестиваль! – привітала глядачів Марія Бурмака.

Зауважимо, цього року фестиваль отримав 3125 заявок. З них – 80% міжнародних, 20% – українських. До конкурсної програми ввійшло – 27 фільмів:15 – українських, 12 – міжнародних.

Знаковою подією під час кіномистецького дійства стала презентація справжнього шедевру українського кінематографа: нової захоплюючої короткометражної стрічки режисера і сценаристки Катерини Сергеєвої «Покинуті надії». Цей фільм, як повноцінний глядач, авторка переглядала разом з присутніми на фестивалі вперше. До слова, вона ж зіграла в ньому одну з ролей.

– Цей фільм про старість…Цей фільм про те, що особисто мене турбувало. Можливо, сьогодні ввечері, коли ви прийдете додому, ми зрушимо потік думок і зможемо підштовхнути вас до якихось важливих вчинків. А яких саме, ви прочитаєте добрим підтекстом протягом перегляду стрічки, – звернулася до присутніх К. Сергеєва.

Потому глядачі занурилися у щемливий світ короткометражного фільму «Покинуті надії». Сльози на очах та емоційне обговорення – такий результат перегляду фільму.

Після цього відбулося урочисте оголошення переможців кінофестивалю. Головний приз – ГРАН-ПРІ фестивалю цього року поїде до Австрії. Його присуджено фільму «Пангая» (режисери Маркус Кім, Біт та Гечер Маркус Кім, Біт, Австрія). Перемогу у номінації «Патріотичний фільм» отримав фільм «Ми прикриємо» (режисер Євгенія Мельник, Україна). У номінації «Документальний фільм» перемогу здобула стрічка «А що для тебе щастя?» (режисер Олександр Кривець, Україна). У категорії «Анімаційний фільм» кращим став фільм «Кращі дні» (режисери Шанталь Петен, Фелікс Маус, Гюстав Маус, Бельгія). Серед «музичних фільмів» найбільше вразив членів журі фільм «Сяся» (режисер  Максим Коцький, Україна). У номінації «Ігровий фільм» першою стала стрічка «NAIK» (режисер Мауро Руссо, Італія).

На VІ-й Канівський міжнародний кінофестиваль з подарунками завітали і поважні гості. Так, перший заступник голови Черкаської обласної ради Роман Сущенко презентував переможцям у трьох номінаціях власноруч намальовані картини. А голова благодійної організації «Благодійний фонд Юлії Гершун «Розвиток обдарованих дітей» Юлія Гершун надала для переможця фестивалю сертифікат на 25 тисяч гривень.

Наступного дня, 4 вересня ц.р., глядачі знову зустрілися на кіноконцертному майданчику, але вже для того, щоб переглянути фільми переможців V-го кінофестивалю імені Юрія Іллєнка, які через пандемію не показали минулого року. Додамо, «крутили» кіно на новенькому LED екрані − переможцю Громадського бюджету 2020.

Приємною несподіванкою другого дня кінофесту став візит Андрія Іллєнка, сина славного батька – відомого кінорежисера Юрія Іллєнка, ім’я якого носить Канівський міжнародний кінофестиваль. Він привітав присутніх та від імені Всеукраїнського об’єднання «Свобода» передав переможцям цьогорічної та минулорічної номінації «Патріотичне кіно» грамоти і книги.

Також протягом часу проведення заходу всі бажаючі могли насолодитися художніми роботами Олександра Бабака (галерея «Червоне та Чорне») і відвідати тематичні виставки у Шевченківському національному заповіднику.

Кінофестиваль пройшов за фінансової підтримки виконавчого комітету Канівської міської ради, приватного підприємства «Канів-Граніт», готельного комплексу «Княжа гора», галереї «Червоне Чорне»,  компанії Cidre Royal, радіо «Магніт», приватного підприємства «КанівАРХдизайн». Відео та фото фіксацію заходу здійснювали студенти Канівського коледжу культури і мистецтв. Головними організаторами та ідейними натхненниками виступили відділ культури виконавчого комітету Канівської міської ради, а також громадська організація «KanivFest».

ФОТО - Ілля Труфанов

  Друк статті