Свято рідного села в морі радості й тепла: як Яблунів відзначив день народження


Повернутись

День суботи, 18 вересня ц.р, видався дощовим, однак це не завадило яблунівцям тепло і з гарним настроєм відзначити День села.

Так, цього дня у стінах Яблунівського навчально-виховного комплексу зібралися чисельні гості та чи не всі жителі населеного пункту – від наймолодшого, до найповажнішого. Адже День рідного села – це привід згадати про життєвий шлях його жителів, заспівати душевних пісень, подивитися виступи артистів, нагородити тих, хто своєю працею зробив значний внесок у розвиток цього населеного пункту.

Відкрила урочистості староста села Валентина Берегова, яка розповіла про історичне минуле Яблунева та привітала односельців із святом. Вона подякувала всім небайдужим, хто працює на благо населеного пункту та допомагає йому.

Потому найшановніші жителі села – Микола Курило та Михайло Черниш частували присутніх короваєм. А вихованці Яблунівського НВК підготували для глядачів творчу презентацію дарів осені та вірші. Урочистості були насичені змістовною концертною програмою, яку підготували: народний аматорський колектив «Дніпрова веселка» під керівництвом заслуженого керівника культури Миколи Масюка та танцювальний дует «Ексклюзив» (керівник Наталія Чернова). Глядачі підтримували артистів не тільки оплесками, а й запальними танцями.

 

Цього дня мешканців села вітало ще й чимало почесних гостей. На святі були присутні керуючий справами виконавчого комітету Канівської міської ради Володимир Святелик, депутати міської ради − Сергій Якименко, Володимир Коржов, Надія Голда, Олександр Коляда, депутат Черкаської обласної ради Вадим Гайович, голова благодійного фонду Юлія Гершун, а також старости сіл нашої громади.

Керуючий справами виконавчого комітету Канівської міської ради Володимир Святелик від імені міського голови Ігоря Ренькаса привітав яблунівців з їх святом.

- Шановна Яблунівська громадо, разом з вами два роки тому ми починали болючий процес об’єднання. Я часто буваю у вашому селі і бачу ті зміни, які відбуваються. І дійсно,  ефект від об’єднання є. Адже всі кошти, які були зароблені на яблунівських землях вкладалися у розвиток села. Так було перший рік: 3 млн. гривень заробили і 3 млн. 260 тис. грн. витратили. В планах на 2021 рік для Яблунева закладено 3 млн. грн., з яких за 8 місяців вже витрачено 2 млн. 999 тис. грн. і ще планується залучити 1 млн. 200 тис. до кінця року. – Сьогодні ж я бажаю вам щастя, здоров’я, родинного затишку, достатку і найголовніше, щоб ви дійсно відчували себе тими громадянами України, які мають впевненість в тому, що буде завтра, ˗ наголосив В. Святелик.

До вітань долучилися і депутати Канівської міської ради Сергій Якименко та Володимир Коржов, які прийшли на святкування з цінним подарунками. Особливого колориту святу додало привітання з Мошнівської об’єднаної територіальної громади від її представниці Марії Скирди, яка емоційно продекламувала поезію «Україно-живи!».

Під час проведення свята чимало яблунівців було нагороджено подарунками в різних номінаціях: були відзначені найстаріші жителі села, ювіляри, іменинники, новонароджені, багатодітні сім’ї та учасники АТО/ООС.

Маленьких мешканців села цікавими іграми розважали аніматори. Також працювала локація з безкоштовними гірками і батутом. По завершенню концертної програми усіх присутніх частували смачними стравами від місцевих господинь

.

Позитивні емоції і радість переповнювали кожного, хто завітав на святкування Дня села у Яблуневі.  З впевненістю можна підсумувати, що свято вдалося на славу!

Заходи було проведено за сприяння відділу культури виконавчого комітету Канівської міської ради та міського будинку культури, а також благодійної допомоги директорів ˗ БФ «МХП-Громаді» Тетяни Волочай, ПрАТ «Миронівська птахофабрика» Ольги Форостяної, ТОВ «НВФ «Урожай – МХП» Олександра Воскобойніка», ВП «Степанці» Володимира Братаніча, СТОВ «Степанці» Олександра Кульші, ПП «Яблуневий сад» Юрія Видая, приватних підприємців – Валентини Буряк, Ольги Радченко, Вероніки Шкелебей, а також голови ФГ «Рось» Сергія Бойка.

  Друк статті