Відзавтра Канівська громада переходить до «жовтої» карантинної зони: що це означає


Повернутись

З 23 вересня ц.р. по всій Україні буде запроваджено «жовтий» рівень епідеміологічної небезпеки. Таке рішення прийняла державна комісія з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій через погіршення епідеміологічної ситуації в Україні: за останній тиждень кількість підтверджених нових випадків захворювання на COVID-19 зросла на 68%, а госпіталізацій — на 51%.

Тож сьогодні, 22 вересня ц.р., відбулося чергове засідання комісії ТЕБ та НС виконавчого комітету Канівської міської ради. Так, заступник голови комісії Володимир Святелик повідомив про продовження карантину до 31 грудня ц.р. та ознайомив присутніх з епідемічною ситуацією на території Канівської МТГ.

˗ Спостерігається тенденція до збільшення захворюваності. Так, станом на 22 вересня ц.р. на самоізоляції з підтвердженим діагнозом COVID-19 перебуває – 29 осіб, в т.ч. 4 дітей. За минулу добу на самоізоляцію потрапило – 4 особи, ˗ підкреслив Володимир Святелик.

Він наголосив на необхідності посилення заходів з проведення вакцинальної кампанії серед колективів та установ нашої громади, і, зокрема, навчальних закладів. До слова, наразі в нашій громаді колективи усіх закладів освіти, окрім дитсадка «Садко», виконали норму з імунізації проти COVID-19. Ці заклади продовжують роботу у звичному режимі. Персонал дошкільного закладу «Садко»  на виконання постанови КМУ від 13.09.2021 № 954 зобов’язали  кожні три дні здавати ПЛР-тести.

Обговорили присутні і посилення роботи комісії, яка буде перевіряти дотримання карантинних обмежень у закладах торгівлі, зокрема, у магазинах «АТБ», «Сільпо», «Маркет», «Стимул» та інших місцях  скупчення людей.

Також, відповідно до протоколу комісії з питань ТЕБ та НС, будуть діяти наступні обмеження:

  • Заборонено проводити масові заходи за участю понад однієї особи на 4 кв. метри площі території або наповненістю залів понад дві третини місць у кожному окремому залі;

  • Заборонено відвідування закладів освіти здобувачами освіти у разі, коли на самоізоляції через контакт з пацієнтом з підтвердженим випадком COVID-19 перебуває більш як 50 відсотків здобувачів освіти та персоналу закладу освіти;

  • Кінотеатри та інші заклади культури працюватимуть із заповненістю залів менше за дві третини місць або 50% місць у кожному окремому залі;

  • Не більше 4 осіб за столиком в закладі громадського харчування, а відстань між столами – мінімум 1,5 метри;

  • Здійснення регулярних та нерегулярних перевезень пасажирів лише за наявною кількістю місць для сидіння;

  • Спортивні зали та фітнес-центри працюватимуть лише у разі обмеження кількості відвідувачів з розрахунку одна особа на 10 кв. метрів площі тощо.

Обмеження «жовтого» рівня епіднебезпеки не будуть застосовуватися, якщо всі учасники (відвідувачі) та щонайменше 80% організаторів масових заходів, працівників кафе та ресторанів, кінотеатрів, театрів, музеїв чи інших культурних закладів, спортзалів та басейнів матимуть хоча б одне щеплення або чинний (72 год.) результат ПЛР- чи експрес-тестування.

Більш детально із карантинними «правилами», за якими житиме Канівська громада найближчим часом можна ознайомитися за посиланням.

  Друк статті