Крайня сесія Канівської міської ради: бути чи не бути старостинським округам


Повернутись

У четвер, 23 вересня ц.р., відбулася чергова сесія Канівської міської ради. На порядок денний було винесено 122 питання. Всі вони попередньо детально опрацьовані та розглянуті на засіданнях постійних комісій міськради.

Однак, ще до початку затвердження порядку денного сесії градус напруги зріс, адже серед присутніх були і представники населених пунктів Канівської громади з сіл Кононча та Гамарня, які приїхали захищати право на існування свого старостинського округу.

Слід додати, напередодні чергового засідання сесії, а саме 8 вересня ц.р., на ім’я міського голови було направлено депутатське звернення від голів чотирьох фракцій: Сергія Ткаченка (ВО «Батьківщина»), Володимира Коржова (Партія Зелених України), Віктора Хоменка («Європейська солідарність») та Олега Калніболоцького («Опозиційна платформа за життя») з пропозицією скоротити кількість старостинських округів до трьох.

Зауважимо, нині на території Канівської міської територіальної громади створено  та діють 3 старостинські округи: Конончанський, Хмільнянський та Яблунівський. Залишилося створити Межиріцький старостинськй округ (села: Межиріч, Лука, Бабичі) та приєднати село Пекарі до Хмільнянського старостинського округу (в с. Пекарі проживає менше 500 осіб). Однак жителів сіл Кононча і Гамарня дуже схвилювала ця звістка, адже відповідно до депутатського звернення їхній округ можуть ліквідувати.

В ході засідання міський голова Ігор Ренькас повідомив присутнім про те, що в проекті рішення «Про утворення старостинських округів Канівської міської територіальної громади», яке планувалося розглянути на сесії міської ради, не зазначено про закриття Конончанського старостинського округу. До слова, відповідне рішення так і не було внесене до порядку денного сесії, адже більшість депутатів за це не проголосували.

– Мова про закриття Конончанського старостинського округу на разі не йде. На сьогодні готове рішення лише по Пекарях, так як кількість зареєстрованих жителів в цьому окрузі менше 500 осіб, а це не відповідає останнім змінам в законодавстві, – пояснив міський голова Ігор Ренькас. Також він наголосив, що з 23 вересня ц.р. на території Канівської громади запроваджено режим «жовтої» карантинної зони і закликав присутніх озвучити свої побоювання та все ж дотримуватися вимог постанови міської комісії ТЕБ та НС.

В ході обговорення цього питання слово взяв колишній сільський голова та вчитель Конончанської гімназії Іван Підгірний.

– Я опираюся не на чутки, а на чіткі аргументи. Я знаю про звернення депутатів до міськго голови з вимогою зменшити кількість старостинських округів. Але статистика за останні 10 років свідчить про нульову динаміку зміни кількості зареєстрованого населення Конончі та Гамарні. На сьогодні кількість таких жителів приблизно становить 640 осіб. Відповідно до змін у законодавстві старостинський округ можна утворити з одного або декількох сіл при наявності населення більше 500 осіб. Тому наш округ має право на існування, – зазначив Іван Підгірний.

Відтак, депутати взяли паузу у розгляді питання щодо старостинських округів для більш досконалого вивчення, однак закон вимагає завершити процес їх створення до 01.11.2021 року.

  Друк статті