Верховна Рада України продовжила термін подання відомостей про кінцевих бенефіціарів до 2022 року


Повернутись

8 жовтня ц.р. Верховна Рада України прийняла Закон №1805-IX «Про внесення зміни до Закону України «Про запобігання та протидію легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, фінансуванню тероризму та фінансуванню розповсюдження зброї масового знищення», який набрав чинності вже у неділю, 10 жовтня.

Відтак, бізнес, громадські організації та інші юридичні особи можуть розкрити своїх кінцевих власників до 11 липня 2022 року. Тобто, термін подачі відомостей про структуру власності та кінцевих бенефіціарів відтермінували на додаткові 9 місяців. Раніше вони повинні були це зробити до 11 жовтня ц.р.

Слід зазначити, що згідно цього Закону, за неподання інформації про структуру власності застосовуватиметься штраф від 17 до 51 тисячі гривень.

У певних випадках керівникам може загрожувати і кримінальна відповідальність. Наприклад, за внесення в документи неправдивих відомостей можуть оштрафувати (до 136 тис грн), арештувати (до шести місяців) і навіть позбавити волі (до трьох років).

Наголошуємо, подавати документи потрібно усім юрособам. Цього не потрібно робити лише політичним партіям, профспілкам, адвокатським об’єднанням, торгово-промисловим палатам, ОСББ, релігійним організаціям, державним органам та комунальним підприємствам.

Натомість громадські організації також повинні розкрити своїх кінцевих бенефіціарів до 11 липня наступного року.

  Друк статті