У Каневі відзначили 77-му річницю з нагоди вигнання нацистів з України


Повернутись

Сьогодні, 28 жовтня, з нагоди 77-ої річниці вигнання нацистських окупантів із України представники Канівської міської ради, з дотриманням карантинних вимог, вшанували пам'ять всіх, хто боровся проти агресора. Покласти квіти до Меморіалу Слави прибули Канівський міський голова Ігор Ренькас, секретар міської ради Оксана П’яткова, заступник міського голови Тетяна Жівотова, керуючий справами виконавчого комітету Володимир Святелик, голова Ради ветеранів Канева Василь Тулін та інші.

Боротьба за свободу проти іноземного агресора є обов'язком кожного представника народу, над яким нависла загроза поневолення. Особливо актуально пам’ятати досвід попередніх поколінь у сьогоденні, адже наша країна так потребує миру.

Під час Другої світової війни вигнання нацистів з українських територій стало можливим завдяки масовій участі українців у лавах як радянських військ, так і українського визвольного руху (ОУН та УПА).

Український вимір Другої світової війни – це боротьба на всіх фронтах і театрах воєнних дій: не тільки на Східному фронті, а й у лавах руху опору інших країн, арміях союзників, що воювали в Італії і Франції, на Далекому Сході та Тихоокеанському театрі воєнних дій. Ми маємо пам’ятати кожного!

Проте вигнання нацистських поневолювачів не принесло Україні спокою та свободи, а обернулося поверненням комуністичного терору, масовими депортаціями, переслідуванням інакодумців. Однак, все ж таки це стало вагомим кроком до здобуття незалежності.

Досвід боротьби із нацизмом вчить, що війна завжди закінчується погано для агресора. Тож пам’ятаймо та шануймо тих, хто виборов для нас з вами майбутнє.

Історична довідка

Друга Світова війна розпочалася для України 1 вересня 1939 року із бомбардувань Львова силами люфтваффе. 11 вересня частини вермахту увійшли до Галичини, але за таємними домовленостями між Гітлером і Сталіним німецькі війська за 2 тижні відступили на захід.

17 вересня 1939 року у війну на боці нацистського агресора вступив СРСР.

22 червня 1941 року розпочалася війна між вчорашніми союзниками – Третім Рейхом та СРСР, внаслідок чого до кінця року більшу частину України окупували німецькі війська.

  Друк статті