У Канівській громаді затвердили Стратегію розвитку до 2030 року


Повернутись

Депутати міської ради на черговій сесії 2 листопада ц.р. затвердили базовий документ розвитку Канівської громади – Стратегія розвитку Канівської міської територіальної громади до 2030 року. Над його розробкою працювали упродовж 2 років представники структурних підрозділів виконавчого комітету міськради, підприємств, установ, громадських організацій, старости сіл та активні містяни. Також участь у розробці Стратегії розвитку брали радник з питань регіонального розвитку Черкаського ЦРМС Григорій Перерва в рамках проєкту «U-LEADз Європою» та керівник Студії соціальних технологій «Garnet» Руслан Бахтиєв.

За цей час провели опитування, ряд он-лайн та оф-лайн зустрічей з різними цільовими групами жителів Канева і приєднаних сіл, детальний соціально-економічний аналіз, склали SWOT-аналіз, визначили бачення та стратегічні цілі розвитку громади, обговорили проєкт документу із громадськістю та пройшли стратегічно-екологічну оцінку документа.

Головна ідея Стратегії розвитку – 2030 полягає в тому, що Канівщина у 2030 році – це місце, де хочеться жити та в яке варто інвестувати. Тут поєднані розвинені туристична і комунальна інфраструктура, екологічно чиста та високотехнологічна промисловість, створені умови для комфортного проживання громадян та ведення бізнесу, забезпечені рівні права та можливості кожної людини задля сталого розвитку громади.

Тож 2 листопада ц.р. на черговому засіданні сесії начальник управління економічного розвитку виконавчого комітету Канівської міської ради Олена Жорнова презентувала головний документ громади на майбутнє десятиліття. Вона подякувала усім, хто долучився до розробки Стратегії розвитку Канівської громади до 2030 року.

– «Стратегія розвитку – 2030» – це документ, який допоможе побачити майбутній розвиток нашої громади. Це спільне бачення мешканців, команди органів місцевого самоврядування, громадськості, бізнесу, фахівців різних галузей, молоді, жителів приєднаних територій – усіх жителів нашої громади, які вболівають за майбутнє Канівської МТГ, – зазначила Олена Жорнова. – І вже на етапі розробки документу громада проявила свою згуртованість, коли ми його обговорювали, і фактично фінальний проєкт ми затверджували для представлення сьогодні.

Базуючись на результатах соціально-економічного аналізу, SWOT-аналізу та SWOT-матриці, члени робочої групи обрали, як базову, динамічну (конкурентну стратегію), яка передбачає формування конкурентних переваг громади шляхом мінімізації впливу на розвиток слабких сторін за допомогою можливостей, які зараз виникають в нашій країні та у світі. При цьому громада повинна максимально використати свої сильні сторони. Таким чином були обрані чотири головні сфери розвитку Канівської громади, стратегічні цілі.

Стратегічна ціль 1 – Підвищення ефективності місцевої влади та бізнесу.

Програма має на меті досягнення нового якісного рівня виконання своїх функцій адміністрацією міста. Основними показниками досягнення цієї цілі є:

 • зростання задоволеності жителів громади якістю послуг. Зростання кількості видів адміністративних послуг, наданих жителям в електронній формі;

 • зростання кількості сервісів для впливу та контролю мешканців міста на роботу органів місцевої влади;

 • динаміка зростання власної доходної частини бюджету;

 • зростання залучених інвестицій.

Стратегічна ціль 2 – Формування комунікаційної політики органів місцевого самоврядування з громадою.

Програма має на меті досягнення нового якісного рівня комунікацій в громаді. Основними показниками досягнення цієї цілі є:

 • активне використання візуалізації бренду громади, збільшення впізнаваності;

 • підвищення рівня оцифровування процесів надання послуг;

 • участь молоді у суспільно-громадському житті.

Стратегічна ціль 3 – Покращення якості життя в громаді.

Програма має на меті досягнення зростання рівня задоволеності населення якістю життя в громаді та бажання молоді проживати в громаді. Основними показниками досягнення цієї цілі є:

 • модернізація житлово-комунального фонду та поліпшення дорожньо-транспортної інфраструктури;

 • популяризація та впровадження енергоощадного способу життя громади;

 • рівень задоволеності якістю освіти, відвідування медичних установ, станом довкілля тощо.

Стратегічна ціль 4 – Перспективні напрямки розвитку громади.

Програма має на меті досягнення нового якісного рівня виконання своїх функцій адміністрацією громади. Основними показниками досягнення цієї цілі є:

 • зростання кількості туристів та відвідувачів громади;

 • зростання кількості суб’єктів господарювання на сільських територіях;

 • збільшення кількості зелених садиб в громаді.

Слід додати, впровадження Стратегії розвитку Канівської міської територіальної громади до 2030 року здійснюватиметься на основі партнерства, координації та узгодження діяльності всіх основних учасників цього процесу. Пріоритетні напрями та стратегічні цілі розвитку громади конкретизуватимуться у цільових програмах та щорічних програмах економічного і соціального розвитку громади.

  Друк статті