Чорнобильський біль: у Каневі вшанували пам’ять загиблих ліквідаторів аварії на ЧАЕС


Повернутись

Від трагічної ночі на Чорнобильській АЕС минув 31 рік. Що дійсно трапилось, хто винен, як відбиватимуться наслідки аварії на наступних поколіннях? На ці питання, на жаль, немає відповідей… Нам залишається лише пам’ятати той героїчний подвиг людей, які не побоялися піти у бій зі страшним вогнем і нищівною радіацією…

І ми пам’ятаємо. У середу, 26 квітня ц.р., в Каневі відбулися заходи з нагоди 31-х роковин Чорнобильської катастрофи. Так, зранку в Успенському Соборі відбувся молебень за здоров’я живих учасників ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС та панахида за загиблими і померлими. Потому учасники заходів поклали квіти до пам’ятного знаку Героям Чорнобиля і хвилиною мовчання вшанували всіх жертв Чорнобильської катастрофи.

- Вже з перших днів аварії на Чорнобильській АЕС сотні канівців були направлені на виконання робіт щодо її ліквідації. Також Канів прийняв велику кількість сімей із зони відселення. Всі розуміли – прийшла біда, яку потрібно долати спільно, - зауважив у своєму виступі Канівський міський голова Ігор Ренькас. – Прикро, що через десятки років після аварії значна кількість ліквідаторів так і не вирішила свої житлові проблеми, продовжують «чорнобильці» відчувати нестачу ефективного лікування, а їхні пенсії не дають можливості підтримувати належний рівень життя... Тому наше спільне завдання - системно впливати на роботу законотворців, щоб питання «чорнобильців» постійно перебували в повістці денній Верховної Ради України, а для їх розгляду знаходився час, і кошти на підтримку профільних програм виділялися не по залишковому принципу.

Також міський голова повідомив, що наразі працює над проектом створення більш величного знаку в пам’ять про подію на Чорнобильській АЕС і вручив ліквідаторам пам’ятні ордени та грамоти.

Свої слова подяки канівським учасникам ліквідації сказали генерал армії України Олександр Кузьмук, депутат Черкаської обласної ради Володимир Братаніч, директор ПрАТ «Миронівська птахофабрика» Ольга Форостяна.

Нині, за інформацією управління соціального захисту населення, в Каневі проживає 17299 постраждалих внаслідок катастрофи на Чорнобильській АЕС. Зокрема, 1-ї категорії – 1142 осіб (з них - 165 ліквідаторів),  2-ї категорії – 290 осіб (з них - 241 ліквідатор), 3-ї категорії – 94 особи (з них - 56 ліквідаторів), 4-ї категорії – 12915 осіб (це 2454 дітей і 404 вдови.)

У місті діє державна програма «Соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи», на виконання якої в 2017 році з державного бюджету передбачено 8 613 784 грн., зокрема, 1 121 359 грн. - на медичне обслуговування і  973 570 грн.  - на оздоровлення осіб, постраждалих від Чорнобильської катастрофи, 1-ї категорії.

  Друк статті