Депутати міськради направили звернення до Верховної Ради щодо розгляду питання виділення освітньої субвенції


Повернутись

З відповідною пропозицією, щодо виділення освітньої субвенції для виплати заробітної плати не лише педагогічним працівникам закладів загальної середньої освіти, а й закладів дошкілля та позашкілля, до депутатів Канівської міської ради звернувся голова Канівської міської організації профспілки працівників освіти і науки України Іван Попенко у ході чергового засідання сесії, 24 грудня 2021 року.

– З 1 грудня 2021 року мінімальна заробітна плата зросла до розміру 6500 гривень (більше ніж у 2 рази, порівняно з 01.01.2017), а перший тарифний розряд дорівнює 2893 гривням (добавили всього 1283 грн.), – наголосив Іван Попенко. – Це говорить про те, що кожному працівнику бюджетної сфери галузі освіти, а саме помічнику вихователя, технічному працівнику, вихователю без вищої освіти, керівнику гуртка потрібно зробити відповідну доплату до розміру мінімальної заробітної плати.

Тож він звернувся до депутатів Канівської міської ради із проханням підтримати його пропозицію та направити колективне звернення до Верховної Ради України, в якому порушено питання про те, щоб освітня субвенція виділялася не тільки для виплати заробітної плати вчителям закладів загальної середньої освіти, а на всіх педагогічних працівників (вчитель, вихователь, керівник гуртка).
– Адже всі вони мають педагогічну освіту і займаються однією справою. Тому і фінансування для них повинно йти з одного «кошика». Разом з цим буде полегшення на місцевий бюджет, більша половина якого потрібна освітянам на вирішення різних термінових проблем, – підкреслив Іван Попенко.
Відтак, після обговорення депутати одноголосно підтримали відповідну пропозицію та направили звернення до Верховної Ради України.

  Друк статті