У Каневі відзначили Всесвітній день охорони праці


Повернутись

Відповідно до Указу Президента Всесвітній день охорони праці, який відзначається щороку 28 квітня, визначено Днем охорони праці в Україні. За рекомендацією Міжнародної організації праці девіз цьогорічного Всесвітнього дня охорони праці – «Удосконалення збору та використання даних про безпеку та гігієну праці».

Травматизм на виробництві є важливою, але недостатньо усвідомленою проблемою нашого суспільства, для розв’язання якої потрібні систематичні та всебічні зусилля. За офіційними даними, у середньому щороку на виробництві гинуть 400 осіб і 5 тис. травмуються, зокрема більш ніж 1 тис. жінок. Приблизно 500 працівників стають інвалідами. Тому систематичний і достовірний збір даних про стан охорони праці і травматизм на виробництві є об’єктивним підґрунтям для здійснення аналізу всіх аспектів травматизму й розроблення фахівцями заходів з профілактики на рівні підприємств, регіонів і держави.

За 2016 рік в місті сталося 4 нещасних випадки на виробництві, у І кварталі 2017 року зареєстровано 1 нещасний випадок.

З нагоди Всесвітнього дня охорони праці 28 квітня ц.р. відбулась розширена нарада, на якій Канівський міський голова Ігор Ренькас вручив грамоти кращих керівникам підприємств та спеціалістам з охорони праці: директору ДП водних шляхів «Укрводшлях» ВП «Канівський судноплавний шлюз» Миколі Бузницькому, директору ПАТ «Електромеханічний завод «Магніт» Сергію Чернову, директору КП «Канівські теплові мережі» Олександру Гузю, директору ТОВ «Кран» Євгенію Єзві, спеціалісту з охорони праці відділу освіти виконавчого комітету Канівської міської ради Клавдії Гаренських, інженеру з охорони праці ПАТ «Укргідроенерго» філія Канівська ГЕС Сергію Півню, інженеру з охорони праці ТОВ «Магнітприлад» Ользі Нехорошевій.

Від Фонду соціального страхування від нещасних випадків та професійних захворювань в місті Каневі грамоту отримав інженер з охорони праці Шевченківського національного заповідника Олександр Горцунов.

Розпорядженням міського голови було затверджено План заходів з підготовки та проведення у 2017 році Тижня охорони праці у місті Каневі.

З 22 по 28 квітня ц.р. на підприємствах міста  проводився Тиждень охорони праці. Організовувались конкурси на краще робоче місце, виробничу дільницю (бригаду). Оформлено куточки, стенди, присвячені Всесвітньому дню охорони праці.

У навчальних закладах  проведені відкриті уроки та циклів лекцій на тему: «28 квітня - Всесвітній день охорони праці», а також проведення конкурсу дитячого малюнку «Охорона праці очима дітей».

Мета Тижня охорони праці - привернення уваги суспільства, органів державної влади, суб’єктів господарювання та громадських організацій до вирішення питань охорони праці, забезпечення прав громадян на належні, здорові та безпечні умови праці, надання всебічної підтримки потерпілим працівникам, вшанування пам’яті загиблих на виробництві.

Закон України «Про охорону праці» чітко визначає пріоритет життя і здоров’я робітника та повну відповідальність роботодавця за створення безпечних умов праці. І там, де і працівники, і роботодавці дотримуються нормативно-правових вимог з охорони праці, як правило люди травмуються менше. Ніяка інструкція не може перелічити всі обов’язки посадової особи, передбачити всі окремі випадки і дати наперед відповідні вказівки, і тому інженери з охорони праці повинні виявляти ініціативу, користуючись знаннями своєї спеціальності з користю для справи, докладати всіх зусиль для виправдання свого призначення.

Слід також зауважити і те, що без зацікавленості роботодавців дотримуватись Закону України «Про охорону праці», без тісної співпраці з відповідними службами та Фондом соціального страхування від нещасних випадків неможливо захистити працівників від виробничого травматизму та професійних захворювань. Тільки спільними зусиллями ми зможемо зменшити виробничий травматизм та гідно стояти насторожі здоров’я і життя працівників.

 

Головний спеціаліст з питань охорони праці

відділу з питань НС та ЦЗН міськвиконкому                                      Тетяна Зоць

 

  Друк статті