Пам'ять жертв Голокосту вшанували сьогодні у Каневі


Повернутись

Щорічно 27 січня відзначається Міжнародний день пам’яті жертв Голокосту. Цього дня Україна разом з світовою спільнотою вшановує пам’ять жертв Голокосту – жахливого злочину проти людяності.

Вшанували пам’ять усіх невинно убієнних і у Каневі. До пам’ятника  «Жертвам фашизму» на місці масового розстрілу мирних жителів Канева у 1941-1944 роках, що знаходиться по вулиці Київській біля Берестовецького Яру, прибули представники влади. На знак шани учасники меморіального заходу поклали квіти до пам’ятного знаку та схилили голови у скорботній хвилині мовчання.  

˗ У цей день, ми приєднуємося до загальної печалі і співчуваємо всьому болю та втраті, ім’я якої Голокост. Її ніяк не заповнити і вже не запобігти. Нехай живе надія, що подібний злочин проти людства ніколи не повториться. А ми будемо пам’ятати, ˗ наголосила заступник міського голови Тетяна Жівотова.

Зауважимо, саме біля пам’ятника  «Жертвам фашизму» у зазначений період було страчено близько 1400 місцевих жителів, серед них були і представники єврейської національності.

  Друк статті