Олена Люлька залишилася у складі депутатського корпусу Канівської міської ради VII-го скликання


Повернутись

Першим питанням порядку денного на черговому засіданні сесії міської ради VII-го скликання, яке відбулося у четвер, 4 травня ц.р., - було «Про дострокове припинення повноважень депутата Канівської міської ради VII-го скликання Олени Люльки». 

У проекті рішення, зокрема, йшлося, що обрана від Канівської міської організації Політичної партії БПП «Солідарність» депутат написала особисту заяву про складання депутатських повноважень. Нагадаємо, в ході сесійного засідання 30 березня ц.р. О.Люлька заявила про вихід із фракції і складання депутатського мандата.  

Утім, днями до Канівської міської ради надійшов лист-звернення від жителів округу (всього понад 60 підписів), які виступають проти припинення депутатських повноважень О.Люльки. На запитання Канівського міського голови Ігоря Ренькаса, чи хоче вона продовжувати бути депутатом, Олена Люлька, відповіла: «Так. Я маю таке бажання».

Перед депутатами постало питання, чому ж тоді була написана заява і чи був тиск на депутата.

- Я не змогла співпрацювати у фракції, - відповіла О.Люлька. Решту ж запитань залишила без коментарів.

Обговорювали питання досить довго і жваво. Виступали депутати Олег Калніболоцький, Віктор Золін, Іван Максим’юк, Олександр Корнієнко, Віктор Хоменко.

Всі як один відгукувалися про депутата Олену Люльку схвально, але погляди щодо того, приймати рішення чи ні, - розійшлися.

Так, І.Максимюк сказав, що тиск на Олену без сумніву був, утім наразі в правоохоронній системі немає можливостей її захистити.

Голова фракції «БПП «Солідарність» Віктор Хоменко заперечив, мовляв, жодного тиску не було.

- Були внутрішні питання, які є у всіх. Утім, вона йшла в депутати не як мажоритарник, а в команді, - наголосив В.Хоменко.

Його підтримав голова радикальної партії Олександр Корнієнко.

- Партійна квота передбачає й партійну дисципліну та певні обов’язки, - зауважив депутат.

А депутат від «Батьківщини» Віктор Золін наголосив, що депутат перш за все має обов’язки перед своїми виборцями, волю яких і виконує в цьому залі.

Зрештою, після довготривалих обговорень, питання поставили на голосування. За дострокове припинення повноважень депутата Олени Люльки проголосували 14 представників депутатського корпусу, утрималися – 10, проти – 6. Відтак, рішення не було прийняте, і Олена Люлька залишилася депутатом Канівської міської ради VII-го скликання.

Після оприлюднення результатів голосування частина фракції «БПП «Солідарність» на чолі з головою Віктором Хоменком покинули залу засідань будинку рад. 

  Друк статті