У Каневі пройшов семінар щодо покращення роботи з впровадження в місті Громадського бюджету


Повернутись

У середу, 10 травня ц.р., за підтримки Канівської міської ради в залі засідань будинку рад громадська організація з м.Харків «Нова енергія» провела семінар на тему «Бюджет міських ініціатив м.Канів», в якому взяли участь представники органів місцевого самоврядування, депутатського корпусу, робочої групи з розробки Положення бюджету участі, громадських організацій, місцевих жителів тощо.

Громадський бюджет – механізм, який дає громадянам можливість брати участь у розподілі частини бюджетних коштів міста шляхом подання власних проектів з його благоустрою.

Розпочав роботу секретар Канівської міської ради Сергій Ткаченко. Він зауважив, що під час впровадження в місті Громадського бюджету було виявлено певні недоліки в роботі, зокрема, роботи комісії з питань Бюджету участі, відбір поданих проектів,  забезпечення електронного голосування, яке б убезпечувало від фальсифікацій тощо.  

- Саме ці питання передусім нам варто вирішити. Сподіваюся, що експерти які приїхали поділитися з нами своїм досвідом, допоможуть нам у цьому. І ми розробимо таке положення про громадський бюджет, яке справді працюватиме на розвиток міста. Адже безперечно і влада, і громада – всі зрозуміли, що Громадський бюджет – це те, що дійсно потрібно місту, - зауважив С.Ткаченко.

Керівник субгранту ГО «Нова Енергія» Сергій Омелічкін повідомив, що Канів отримуватиме інформаційну і методологічну підтримку щодо впровадження бюджету участі в місті. Також він зауважив, що в подальшому Канів використовуватиме функціональну систему для голосування (розробник електронної системи - ГО SocialBoost), яку успішно використовують уже 15 міст з України. А до кінця року ця цифра зросте до 45-ти.

Тренер з громадського бюджету ГО «Нова Енергія» Іван Шкурат презентував учасникам заходу етапи впровадження бюджету участі, ознайомив із світовими стандартами впровадження Громадського бюджету, зокрема, чітке визначення суми коштів, гарантія реалізації проектів, які виграли, створення спеціальних майданчиків для дискусій та обговорення поданих на конкурс проектів тощо.

Також експерти розповіли про основні етапи Громадського бюджету на усіх етапах: подання, розгляд, голосування та обрання переможців. Учасники семінару проявляли активність, брали участь в обговоренні змін до Положення про громадський бюджет та ставили багато питань доповідачам.

Нагадаємо, цьогоріч Каневу надаватиметься підтримка у впровадженні Громадського бюджету в межах проекту «Зміцнення місцевої фінансової ініціативи (ЗМФІ-ІІ) впровадження» у частині надання допомоги у запровадженні бюджету участі в українських містах у рамках компоненту «Посилення практики участі громадян у бюджетному процесі на місцевому рівні в Україні», який фінансується Агентством США з міжнародного розвитку (USAID) та реалізується Інститутом бюджету та соціально-економічних досліджень (ІБСЕД).

  Друк статті