Канівці відзначили День Європи із європейськими друзями


Повернутись

Урочистим виконанням гімнів України і Європи відкрилися в Каневі заходи з нагоди Дня Європи у суботу, 20 травня ц.р.

Прикметно, що цього дня музичні символи країн зіграли духовий оркестр Канівського коледжу культури і мистецтв, а також оркестр із польського міста-партнера Хелмно, який завітав до нас на свято.

Обидва колективи музикантів порадували жителів міста натхненним виконанням музичних творів і навіть влаштували дефіле – поєднуючи віртуозну гру на музичних інструментах з парадом і навіть танцями на головній площі міста.

- Вже стало доброю традицією відзначати у Каневі День Європи за участі гостей із європейських міст-побратимів. І сьогодні разом з нами відзначає це свято делегація з польського міста Хелмно, партнерські стосунки з яким започатковані 2015-го року, -зауважила у своєму вітальному слові заступник Канівського міського голови Наталія Матінова. - Також очікуємо на прибуття делегації з міста Фірзен (Німеччина) на чолі з почесним громадянином міста Канів Фріцом Майєсом. Партнерські стосунки з обома цими містами розвиваються активно і динамічно. Зовсім скоро чотири канівські делегації у складі творчих колективів та молоді з міста Канів відвідають місто Хелмно. Такі зустрічі дозволяють нам краще розуміти один одного, ділитися своїм досвідом, переймати краще у наших партнерів. Ці стосунки стають запорукою добросусідських стосунків між нашими державами.

Від імені очільників міста Хелмно привітав канівців із днем Європи депутат міської ради Вальдемар Петровскі.

- Наші стосунки не такі тривалі, але розвиваються вони досить цікаво і інтенсивно. Ми переконані, що всі ми від цього отримаємо лише найкраще, навчимося спілкуватися і розуміти один одного. Утім, найважливіше - це налагодження стосунків між нашими дітьми і молоддю, адже вони - майбутнє наших країн, майбутнє Європи, - наголосив В.Петровскі.

Потому юні канівці – школярі навчальних закладів міста - у межах акції «Я за чисте повітря» продемонстрували своє вміння кататися на скейтах та роликах, завершуючи свій виступ флеш-мобом «Думай про майбутнє!».

Утім, на цьому святкування не завершилися. По обіді вони перемістилися на набережну річки Дніпро, де в рамках проведення Днів сталої енергії та Дня Європи проходив молодіжний фестиваль «Простір єдності». Під час заходу жителі та гості міста мали змогу послухати виступи молодіжних музичних гуртів, покататися верхи на конях, відвідати цікаві майстер-класи та лекції, поярмаркувати на ярмарку книг та виробів, виготовлених своїми руками… Гулянні тривали до пізнього вечора.

Наступного дня, увечері, на канівців знову чекав святковий концерт за участі духових оркестрів Канівського коледжу культури і мистецтв і з м.Хелмно (Польща) та інших творчих колективів.

  Друк статті