КП «ЖЕК» закликає жителів багатоквартирних житлових будинків організовувати ініціативні групи, щоб мати змогу відкоригувати збільшені тарифи


Повернутись

Цікаве на цю тему:

За останній місяць жителі міста отримали платіжки на послуги КП «ЖЕК», у яких суми нарахувань зросли чи не вдвічі. Чому утримання багатоповерхових будинків і прибудинкових територій так подорожчало – з’ясовували під час прес-конференції, яка відбулась у вівторок, 23 травня ц.р.

У заході взяли участь секретар Канівської міської ради Сергій Ткаченко, директор КП «ЖЕК» Андрій Шацьких, начальник відділу з питань ЖКГ, інфраструктури та енергоефективності управління з питань ЖКГ та екології Тетяна Стадник, заступник начальника управління соцзахисту Світлана Рикова, депутати Канівської міської ради від різних політичних сил та представники ЗМІ.

Як повідомила Т.Стадник, відповідно до Закону України «Про особливості здійснення права власності у багатоквартирному будинку» управління здійснюється його мешканцями у формі ОСББ (об’єднань співвласників багатоквартирного будинку) або ж управителя (юридична особа – управляюча компанія, або фізична особа-підприємець, які за договором із власниками будинку надають послуги з утримання будинку та прибудинкової території). 

- Протягом 2016 року в Каневі було організовано всього 3 ОСББ. Після цього орган місцевого самоврядування провів конкурс на визначення управителя багатоквартирними будинками. Документи подав лише «ЖЕК», який відповідно і переміг. Одна з умов конкурсу – перелік послуг і їх вартість для утримання будинків, тобто виконавчий комітет не приймав рішення про підвищення вартості утримання будинків, а лише ухвалив рішення про визначення переможця конкурсу на управителя, - пояснила начальник відділу.

За словами керівника КП «ЖЕК» А.Шацьких, тариф розрахований із самих необхідних робіт в утриманні будинку і нічого «космічного» там не враховано. 

- Ми збирали жителів будинків по вулицях Шевченка, Кошового, Героїв Дніпра, Дніпробудівській, проводили зустрічі, на яких попереджали про збільшення тарифів у разі перемоги в конкурсі. Так, до 1 січня ц.р. з підняттям мінімальної заробітної плати ми ще якось трималися на плаву. Наразі ж ситуація критична – невдовзі нам просто нікому буде працювати. Люди звільняються через низькі зарплати, - говорить А.Шацьких.

Так, за словами комунальника, не менше, а то й більше платять за послуги на утримання будинків і члени житлових кооперативів чи ОСББ, які є в місті. У них тариф сягає від 4 до 6 грн. з м.кв.

 Разом з тим підприємство ініціювало укладання договорів з мешканцями будинків.

- Жителі кожного будинку можуть визначити ініціативну групу, яка представлятиме інтереси усіх жителів, прийти до нас, і разом ми визначимо, які послуги надавати цьому будинку, а які – ні. Таким чином тариф можна відкоригувати, - говорить А.Шацьких. – Більше того, ми самі зацікавлені в цьому, оскільки з такими будинками нам значно приємніше працювати. Ініціатори-мешканці будинку приймають всі роботи, перевіряють, як вони виконані. Від таких будинків значно менше скарг, адже мешканці бачать, що робиться, коли і як.

 

  Друк статті