Депутати Канівської міської ради прийняли рішення про дострокове припинення повноважень депутатів від «ОПЗЖ»


Повернутись

У вівторок, 5 квітня, відбулося перше позачергове засідання ІХ сесії Канівської міської ради VІІІ скликання.

Першим із депутатським запитом виступив член фракції «Радикальна партія Олега Ляшка» Василь Зубко. У своєму зверненні він нагадав, що відповідно до Указу Президента №153/2022 «Про рішення Ради національної безпеки і оборони України від 18 березня 2022 року «Щодо призупинення діяльності окремих політичних партій» на період дії воєнного стану призупинено будь-яка діяльність 11 політичних партій, в тому числі і партії «Опозиційна платформа – За життя».

Виходячи з цього Василь Зубко закликав депутатів, обраних до Канівської міської ради згідно партійних списків від проросійської партії «ОПЗЖ», а саме: Олега Калніболоцького, Віктора Огородніка та Вадима Туливітра, добровільно скласти свої мандати.

Також депутатський запит зачитала голова фракції «СЛУГА НАРОДУ» Оксана П’яткова. В ньому вона просить міського голову та депутатів міськради підтримати та направити текст звернення до Міністерства юстиції України щодо ліквідації проросійських партій.

– Ми закликаємо Міністерство юстиції України якомога швидше вжити необхідних заходів для анулювання реєстрації проросійських політичних партій. Адже кожен член такої політсили, кожен депутат, обраний за їхніми списками, є потенційним колаборантом. Тому діяльність таких партій має бути припинена, а їхнє майно, кошти й інші активи мають бути передані у власність держави, – зазначила Оксана П’яткова.

Слово взяв і депутат Канівської міської ради минулого скликання Юрій Гамалій.

– Я переконаний, якщо всі депутати за Україну, то вони можуть знайти спільну мову. Якщо ж ні – то їм тут не місце, – наголосив Юрій Гамалій.

Та додав, що його особиста позиція щодо призупинення діяльності депутатів від «ОПЗЖ» співпадає з позицією Канівського міського голови Ігоря Ренькаса та жителів громади.

З аналогічними пропозиціями виступили і представники територіальної оборони Канівської громади, які теж були присутні на сесійному засіданні.

Після бурхливих обговорень, не з першої спроби, але народні обранці все ж проголосували за дострокове припинення повноважень депутатів від партії «Опозиційна платформа – За життя».

До слова, частина депутатів від партій «Європейська солідарність» (Олена Воюцька, Єлизавета Капітан, Олена Радченко, Віктор Хоменко), «Батьківщина» (Сергій Водянов, Оксана Леонова, Сергій Ткаченко) та «Партія Зелених України» (Володимир Коржов) відмовилися брати участь в голосуванні мотивуючи, що це рішення є незаконним.

  Друк статті