Навички, що рятують життя: у Каневі бойові медики продовжують навчати тактичній медицині


Повернутись

Про те, яким є стан медицини у зоні воєнних дій, як правильно надавати невідкладну допомогу у різних ситуаціях під час бойових дій і про власний безцінний досвід розповіли представники медичної служби добровольчого формування громади ˗ Валентина Нікіфорова та Дмитро Фещук, які 10 травня ц.р. провели чергове заняття з тактичної медицини у приміщенні міського будинку культури.

Свого часу медики не змогли лишитися байдужими до тієї ситуації, що відбувалася  на сході країни, тож, вважаючи це власним обов’язком, влилися до лав медичної роти. Так, Валентина Нікіфорова два роки несла службу у 53-ій окремій механізованій бригаді імені князя Володимира Мономаха, а Дмитро Фещук – рік у 54-тій окремій механізованій бригаді імені гетьмана Івана Мазепи.

Нині вони знову не змогли лишитися осторонь, адже з 24 лютого ц.р. росія розпочала повномасштабне вторгнення в Україну. Тому самоорганізувалися і вирішили допомагати як нашим захисникам, так і цивільним особам отримати необхідні знання з надання медичної допомоги. Такі вміння і навички у воєнний час можуть зберегти не лише здоров'я, а й врятувати життя.

˗ В Україні зараз надзвичайно складна ситуація, адже триває війна. Тому нині допомагаємо саме тим, чим можемо, навчаючи військових, цивільних та медиків тактичній медицині. Саме ці навички в умовах бойових дій можуть реально допомогти врятувати чиєсь життя, ˗ розповіла Валентина Нікіфорова.

 

 Отож, навчали найнеобхіднішому. Зокрема, як проводити евакуацію з «червоної» та «зеленої» зон та оглядати поранених, як швидко та правильно накладати турнікети, проводити заходи з ліквідації пневматораксу, накладати пов'язки, зупиняти критичні кровотечі тощо. Закріплювали здобуті знання на практиці. Присутні на навчанні під керівництвом бойових медиків мали змогу випробувати свої сили на колегах.

Додамо, окрім проведення навчань медики займаються організацією відшиву та комплектуванням аптечок для військових.

  Друк статті