Оздоровлення осіб, які постраждали внаслідок аварії на ЧАЕС


Повернутись

Управління соціального захисту населення виконавчого комітету Канівської міської ради повідомляє, що Урядом прийнято постанову Кабінету Міністрів України від 23.02.2022 № 284 «Про встановлення розміру грошової допомоги для компенсації вартості путівок санаторно-курортним закладам і закладам оздоровлення та відпочинку у 2022 році».

Відповідно до постанови розміри грошової допомоги для компенсації у 2022 році вартості путівок шляхом безготівкового перерахування санаторно-курортним закладам і закладам оздоровлення за надання послуг із санаторно-курортного лікування або оздоровлення осіб, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, становлять:

  • для осіб, віднесених до категорії 1 – 8 774 гривень;

  • для осіб, віднесених до категорії 1, із захворюваннями нервової системи (з наслідками травм і захворюваннями хребта та спинного мозку) – 26 688 гривень;

  • для дітей, яким установлено інвалідність, пов’язану з Чорнобильською катастрофою, та одного з батьків або особи, яка їх замінює – 17 435 гривень.

Для забезпечення санаторно-курортними послугами постраждалих осіб за бюджетною програмою «Соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» на 2022 рік передбачено 1487,6 тис. грн.

Організація оздоровлення громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, здійснюється відповідно до Порядку надання щорічної грошової допомоги для компенсації вартості путівок санаторно-курортним закладам відпочинку, здійснення доплат за рахунок власних коштів, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 23.11.2016 № 854 «Деякі питання санаторно-курортного лікування та відпочинку громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи».

Громадяни, віднесені до категорії 1, та діти з інвалідністю мають право вільного вибору закладу відповідного профілю, а також за бажанням здійснення доплати за надання додаткових послуг за рахунок власних коштів у разі недостатності суми грошової допомоги для компенсації вартості путівки у вибраному закладі.

Постраждалі громадяни, які звернулися до управління соціального захисту населення  із заявою (до 15 жовтня 2021 року) про отримання путівки у 2022 році будуть забезпечені санаторно-курортним лікуванням в порядку черговості відповідно до медичних рекомендацій в межах бюджетних призначень, передбачених на їх оздоровлення на 2022 рік.

На даний час управлінням розпочато організаційну роботу щодо укладання угод для забезпечення послугами із санаторно-курортного лікування зазначеної категорії осіб, відповідно до поданих ними заяв.

Звертатись за адресою: м. Канів, вул. Шевченка, 49, управління соціального захисту населення .

Довідки за телефоном: (04736)36002, (068)1584143.

Слід зазначити, що громадянам, постраждалим внаслідок аварії на ЧАЕС 1 категорії, які мають показання до санаторно-курортного лікування, але виявили бажання отримати грошову компенсацію замість путівки, на 2022 рік передбачена відповідна грошова компенсація на суму 129,3 тис. грн.

Розмір компенсації щороку визначається наказом Міністерства соціальної політики України в межах бюджетних коштів, виділених відповідно до Закону України «Про державний бюджет України на 2022 рік». У поточному році  розмір грошової компенсації замість путівки громадянам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, віднесеним до категорії I складає 677 грн.

  Друк статті