Сильніші разом: 21 травня відзначаємо День Європи в Україні


Повернутись

Щорічно, починаючи з 2003 року, у третю суботу травня ми відзначаємо День Європи в Україні. Цьогоріч він припадає на 21 травня.

Хоч історична, культурна і ціннісна приналежність України до сім’ї європейських народів вже давно є доконаним фактом, але зараз День Європи в Україні має ще важливіше символічне значення. Нині цей день особливий – ми зустрічаємо його в умовах війни. У час, коли український народ героїчно відстоює від рашистської навали демократію, свободу, історію, культуру, людські життя та мрії усієї прогресивної Європи.

Зауважимо, всупереч загарбницьким планам росії та намаганню країни-агресора позбавити нас права на самовизначення на міжнародній арені, 28 лютого 2022 року Президент України Володимир Зеленський підписав історично важливий документ – заявку на членство України в Європейському Союзі. Наша країна непохитна в своєму виборі майбутнього – ми є частиною європейської родини та впевнено рухаємося до членства в ЄС. 

Прикметно, що сьогодні Європейський Союз стоїть пліч-о-пліч з Україною, надаючи всебічну підтримку: від військової до гуманітарної. Мільйони українських громадян знайшли прихисток від війни у країнах ЄС та отримують допомогу.

Саме перед обличчям спільної загрози відчувається неабияка єдність України та Європейського Союзу. Адже разом ми сильніші та є потужною силою для оборони цінностей вільного демократичного світу!

  Друк статті