Чи варто знову підвищувати тарифи на воду – вивчатиме спеціальна комісія


Повернутись

Цікаве на цю тему:

У середу, 7 червня ц.р., на черговому засіданні виконавчого комітету знову розглядалося питання щодо підвищення тарифів на послуги водопостачання та водовідведення Канівського КП «Управління ВКГ».

Як відомо, з 1 квітня ц.р. вартість «води» зросла на 18%. Члени виконкому лише з 5-ї спроби пішли на цей крок. Тоді було прийнято рішення підвищити вартість лише на 18%, а не на 25% як планувалося. Таким чином у складовій тарифу не враховувалися витрати на електроенергію, яка також суттєво зросла. І «виконкомівці» погодилися, що невдовзі змушені будуть повернутися до цього питання знову.

Як повідомила начальник відділу з питань ЖКГ, інфраструктури та енергоефективності Тетяна Стадник, вартість електроенергії - найбільша складова структури тарифу на водопостачання і водовідведення й становить 2,97 грн. і 1,40  грн. відповідно.

- Вартість централізованого водопостачання зросте на 0,65 грн. з 1-го куб. м. , вартість централізованого водовідведення не змінюється. Централізоване постачання холодної води з використанням внутрішньо-будинкових систем зросте на 0,79 грн. з 1-го куб. м., централізоване водовідведення з використанням внутрішньо-будинкових систем – на 0,12 грн. з 1-го м. куб., - зауважила Т.Стадник. - Натомість витратити на амортизацію основних засобів та матеріальні витрати скорочуються.

В цілому комунальники пропонують з 1 липня ц.р. встановити тариф для населення в такому розмірі:

- централізоване водопостачання – 12,07 грн. за 1 м.куб.

- централізоване водовідведення – 12,82 грн. за 1 м.куб. (залишається без змін).

- централізоване постачання холодної води з використанням внутрішньо-будинкових систем – 12,65 грн. за 1 м.куб.

- централізоване водовідведення холодної води з використанням внутрішньо-будинкових систем – 13,43 грн. за 1 м.куб.

Разом з тим, заслухавши інформацію, Канівський міський голова Ігор Ренькас запропонував, щоб це питання ґрунтовно вивчила комісія, яка найближчим часом аналізуватиме обґрунтування встановлення тарифів на послуги КП «ЖЕК». А тому цього разу питання на голосування не ставилося.

  Друк статті